W dniach 16-17 marca 2024 odbędzie się tegoroczna, 49. edycja Rajdu Monte Karlino. Rywalizacja będzie toczyć się na przestrzeni ośmiu odcinków specjalnych.

Rajd z bazą w Karlinie rozpocznie się w sobotę o 18:15 od Prologu Karlino, zorganizowany na trasie wytyczonej wokół Homanit Areny. Widowiskowa próba zostanie rozegrana już po zachodzie słońca, a na pierwszy dzień rywalizacji zaplanowano jeszcze OS2 Białogard, ze startem i metą na Placu Wolności.

Meta ostatniej załogi powinna nastąpić około 20:45, natomiast w niedzielę park serwisowy zostanie otwarty już o 8 rano. O 9:25 wystartuje natomiast pierwszy przejazd próby Modrolas, który jest tegoroczną nowością. Z jego mety załogi udadzą się na OS Byszyno, który został znacząco zmodyfikowany względem poprzednich edycji.

Uczestnicy pokonają taką pętlę trzykrotnie, mając możliwość dokonania serwisu po każdej z nich. Rajd zakończy się superoesem w Koszalinie, rozegranym na torze wytyczonym w bezpośredniej okolicy Ratusza, gdzie dwie załogi będą rywalizować jednocześnie. Pierwsza załoga powinna powrócić do bazy rajdu o 16:30, a rozdanie nagród zaplanowano na 19.

Poza wygraną w całym rajdzie, uczestnicy będą rywalizować również o Puchar Burmistrza Tychowa – zostanie on przyznany załodze, która uzyska najszybszy czas dnia podczas próby Modrolas.

Na liście zgłoszeń widnieją 32 załogi Super KJS oraz 13 KJS. W obu formułach stawkę podzielono na cztery klasy pojemnościowe oraz osobną grupę RWD.

Mapki poszczególnych oesów znajdziecie w oficjalnym informatorze rajdu.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.