Dzisiaj pod wieczór Polski Związek Motorowy poinformował, że zaplanowana na weekend 24-25 kwietnia 1 runda Mistrzostw Polski Rallycross i FIA CEZ nie odbędzie się. Powodem jest oczywiście epidemia i trwające obostrzenia.

Decyzję podjęło dzisiaj Prezydium PZM i Główna Komisja Sportu Samochodowego w porozumieniu z organizatorem zawodów. Jako dodatkowe powody odwołania podano nie działające hotele dla zawodników, brak potwierdzenia gotowości szpitala oraz problemy graniczne dla zawodników z innych krajów startujących w klasyfikacji CEZ.

Podano informację, że będzie termin zastępczy, a dokładną datę poznamy w innym czasie.

Komunikat PZM:

„W trosce o bezpieczeństwo zawodników i ich personelu technicznego oraz sędziów i pozostałych osób pracujących na terenie Autodromu Słomczyn odwołuje się zaplanowane na 23-25 kwietnia 2021, 2 rundę CEZ, 1 rundę MPRC i 1 rundę PPAC i przenosi na inny termin, który podany zostanie w najbliższym czasie. Nad podjęciem tej trudnej decyzji dyskutowało Prezydium PZM, Główna Komisja Sportu Samochodowego i Organizator zawodów. Najważniejsze przesłanki przemawiające za przełożeniem zawodów na inny termin to: duże zagrożenie epidemiczne COVID-19, nieczynne hotele, brak potwierdzenia przez najbliższy szpital gotowości ewentualnego przyjęcia uczestników zawodów oraz mogące występować na granicy Państwa nieprzewidziane trudności związane z wjazdem i wyjazdem z Polski.”

Link do pełnego komunikatu PZM