11. Rajd Sędziów na torze Poznań

5 listopada odbył się już 11 Rajd Sędziów. Na start Rajdu, który zlokalizowany był w Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa przybyły 42 załogi, tj. 114 uczestników z 9 Automobilklubów z całej Polski.

Po krótkim zwiedzaniu miejsca startu i odprawie, uczestnicy wyruszali na 55-kilometrową trasę. W ciągu trwania trasy uczestnicy mieli do rozwiązania test wiedzy sędziowskiej oraz test ze znajomości filmu dotyczącego 100-lecia Automobilklubu Wielkopolski. Pierwszym punktem na trasie był postój w stajni wyścigowej „Drive Squad”, gdzie na uczestników czekały dwa zadania tj. zmiana koła w wyścigówce na czas oraz zmiana kierowców w wyścigowym Mini według procedury z Mistrzostw Polski Endurance. Kolejne zadanie czekało na uczestników w Pałacu w Jankowicach, a polegało na odszukaniu historycznych treści oraz rozwiązaniu testu BRD.

Meta rajdu zlokalizowana była na Torze Poznań, gdzie było sporo atrakcji i konkurencji, przede wszystkim przejazdy wyścigowym Mini po pełnej nitce Toru Poznań, drift taxi z Maciejem Polody, przejazd na czas trajką, próba z użyciem nożyc hydraulicznych z samochodu ratowniczego, celowanie strumieniem wody z wozu strażackiego, próba operowania koparką, wspólne pieczenie rogali  Marcińskich, symulator dachowania.

Najlepszą załogą okazała się załoga nr 4 w składzie Maja Michalska, Zuzanna Rybak, Zuzanna Kędziora, i to właśnie dziewczyny będą organizować 12 Rajd Sędziów w przyszłym roku.

Pozostałe miejsca na podium zajęły załogi Tomasz Słupski / Katarzyna Słupska i Waldemar Jędrzejczak / Karolina Jędrzejczak.

Ponadto w konkursie „elegancji”, w którego jury byli sami uczestnicy rajdu, zwyciężyła załoga nr 4.