W niedzielę 14 kwietnia w Kamionkach wystartuje kolejny sezon BSK TECH Wyścigi Górskie. Będzie to wyjątkowy sezon z kilku powodów

Na starcie stanie 100 zawodników! Pierwszy podjazd z Kamionek na Przełęcz Jugowską wystartuje o godzinie 9:30. Będzie to podjazd treningowy. Podjazdy wyścigowe zaplanowano na godzinę 11:00, 12:30, 14:00 i 15:30.

– To rok przełomowy, bowiem po pierwsze – mamy przygotowanych dla naszych zawodników aż sześć rund, a po drugie – na liście zgłoszeń znajduje się ponad 80 zawodników – wylicza Szymon Mazur – szef BGM Sport, organizator cyklu. – Nie sposób też zauważyć aż 18 zawodników startujących w nowatorskim projekcie w Polsce pod nazwą MPAC Junior Cup 2024, który skierowany jest do zawodników przed 18 rokiem życia bez prawa jazdy.

Ci zawodnicy wystartują tzw. trojaczkami, czyli Toyotą Aygo, Citroenem C1 i Peugeotem 107. Na starcie zobaczymy także zawodników z Czech.

Zobacz także: Lista startowa

Zobacz także: Mapa zawodów

Planowanych jest 5 podjazdów konkursowych, z czego pierwszy podjazd jest podjazdem treningowym. Łączny czas zawodnika będzie sumą czterech pozostałych podjazdów. Nawierzchnia: 100% asfalt.

WYNIKI LIVE – https://kamionki.razdwaprojekt.pl/

Kolejna – druga runda BSK TECH Wyścigów Górskich 2024 odbędzie się 18 maja w Srebrnej Górze, trzecia 9 czerwca w Jodłowniku, czwarta 28 lipca w Bielawie. Dwie ostatnie rundy górskich zmagań to również rajdowe klasyki – 25 sierpnia Złoty Stok – Lądek Zdrój, a na 22 września BGM Sport planuje organizację rundy w Spalonej.