21. Rallylegend San Marino – filmowe podsumowanie [wideo]

171

21. edycja kultowego Rallylegend w San Marino przeszła już do historii. Zapraszamy Was na obszerne, filmowe podsumowanie.

W kategorii stworzonej dla najmocniejszych konstrukcji zatriumfowali Luca Pedersoli i… Andrea Adamo (Citroen C3 WRC). Podium uzupełnili Szwajcarzy – duet Carron/Lambiel (Skoda Fabia Rally2 evo w malowaniu a’la Martini Racing) i Puricelli Medici (Citroen C3 WRC). W klasie historycznej nie doszło do roszad w tabeli – dominowały samochody z Zuffenhausen. Wygrała załoga Musti/Zanet w Porsche 911 Carrera RS 3.0. Na drugim miejscu uplasowali się Brusoni i Tridici w bliźniaczym wozie. Podium uzupełnili Rosati i Tontini w Talbocie. W grupie „klasycznych” samochodów rajdowych nie było mocnych na konstrukcje Subaru. Granatowe Imprezy „555” zajmują wszystkie trzy czołowe miejsca. Kolejny raz wygrali gospodarze – Antonio Cairoli i Eleonora Mori. Flaga Italii powiewa na najwyższym stopniu podium wszystkich klasyfikacji 21. edycji kultowego Rallylegend.

 

Do San Marino wybrała się mocna, biało-czerwona delegacja. Na linii startu stanęły trzy polskie załogi. Grzegorz Olchawski i Przemysław Bosek w Audi Quattro S1 #LS40, Marek Suder i Marcin Kowalik w Fordzie Escorcie WRC #LS41 i Piotr Kiepura i Mateusz Galle w Fordzie Sierra Cosworth RS #LS56. Naturalnie nie zabrakło także polskich kibiców, relacje zza kulis zobaczycie między innymi na profilach Walimia Rajdowego i Motulski Rally Video.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.