niedziela, 22 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności47 Rajd Koszyc 2021 - podsumowanie

47 Rajd Koszyc 2021 – podsumowanie

47 Rajd Koszyc za nami. Sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się… Na Słowacji. Zwycięski duet nie był dla nikogo zaskoczeniem, a swoje prowadzenie objął już na pierwszym odcinku specjalnym i nie oddał go do ostatnich metrów OS10 Ružín 2.

Mowa oczywiście o załodze Orlen Team – Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk. Przy pomocy Skody Fabia Rally2 Evo wygrali tę ostatnią rundę RSMP i tym samym postawili ostatnią kropkę w historii zdobywania tytułu Mistrza Polski RSMP 2021.

W rywalizacji na szczycie podium uczestniczyły jeszcze duety Chuchała / Rozwadowski, Kotarba / Kotarba, Kasperczyk / Syty i Wróblewski / Wróbel. Prowadzenie na poszczególnych odcinkach Marczyk oddał trzykrotnie – OS4 wygrał Kotarba, o 0.1 sekundy nad Chuchałą i 5.0 sekund nad liderem. OS6 wygrał z Marczykiem o 0.1 sekundy Chuchała, a ostatni OS10 – Tomasz Kasperczyk o 2.4 sekundy. Dążenia do zwycięstwa nie była w stanie zakłócić nawet kara – 30 sekund za potrącenie szykany na OS5, ostateczna przewaga Mistrzów Polski 2021 w 47 Rajdzie Koszyc to +35 sekund nad załogą Chuchała / Rozwadowski i 48 sekund nad duetem braci Kotarba.

Pośród aut 2WD zwycięstwo i tytuł mistrzowski wywalczyli Jakub Brzeziński / Dariusz Burkat (Ford Fiesta Rally4). Na drugim miejscu Michał Tochowicz / Piotr Białowąs (Peugeot 208 Rally4), trzecie Błażej Gazda / Maciej Mikuliszyn (Peugeot 208 R2).

Ostatecznie rajd ukończyło 12 ze zgłoszonych 26 polskich załóg.

HRSMP

Luty Subaru Legacy
fot. Rozmus Photography

Historyki również walczyły w Koszycach o ostatnie punkty. Liderzy – Luty / Celiński (Subaru Legacy) wygrali dopiero na ostatnim odcinku specjalnym, ale umocnili się w pretendowaniu do tytułu Polski HRSMP 2021, mając do przejechania jeszcze jedną rundę – Rajd Wisły (22-23.10.2021). Silną rywalizację na Słowacji stoczyli z załogą Sierry Cosworth – Suder / Kowalik, którzy oddali prowadzenie w rajdzie dopiero na ostatnim odcinku specjalnym, do czego z pewnością przyczyniła się awaria zwrotnicy w Fordzie. Trzecie miejsce po raz kolejny wywalczyła łódzka załoga dysponująca BMW e30 318is – Goździewicz / Madej-Smolarek.

Podsumowanie video 47 Rajd Koszyc od RSMP.pl:

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Chwietczuk poza grą, maraton dla Szweda

Tom Kristensson nie ma sobie równych i pewnie pędzi po trium na Podlasiu. Istny dramat przeżywa teraz...

Toyota na czele, Kalle powiększa przewagę

Kalle Rovanpera wygrywa poranny oes "Felgueiras'' i zwiększa dystans do Elfyna Evansa. Przed nami już tylko cztery...

19. Wyścig Górski Prządki – wyniki pierwszego dnia

W sobotę 21 maja wystartowała rywalizacja w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Obok krajowego czempionatu kierowcy rywalizowali w...

Tom Kristensson na czele Rajdu Podlaskiego

Szwed Tom Kristensson zakończył pierwszy dzień zmagań szutrowego 41. Rajdu Podlaskiego na pozycji lidera. Kacper Wróblewski jest...

Ekstaza Leclerca, Verstappen bez mocy!

Charles Leclerc po raz kolejny z pole position! Niestety, nie oglądaliśmy szalonej batalii do ostatniej sekundy, Verstappen...

NAJPOCZYTNIEJSZE