środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności47 Rajd Koszyc 2021 - podsumowanie

47 Rajd Koszyc 2021 – podsumowanie

47 Rajd Koszyc za nami. Sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się… Na Słowacji. Zwycięski duet nie był dla nikogo zaskoczeniem, a swoje prowadzenie objął już na pierwszym odcinku specjalnym i nie oddał go do ostatnich metrów OS10 Ružín 2.

Mowa oczywiście o załodze Orlen Team – Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk. Przy pomocy Skody Fabia Rally2 Evo wygrali tę ostatnią rundę RSMP i tym samym postawili ostatnią kropkę w historii zdobywania tytułu Mistrza Polski RSMP 2021.

W rywalizacji na szczycie podium uczestniczyły jeszcze duety Chuchała / Rozwadowski, Kotarba / Kotarba, Kasperczyk / Syty i Wróblewski / Wróbel. Prowadzenie na poszczególnych odcinkach Marczyk oddał trzykrotnie – OS4 wygrał Kotarba, o 0.1 sekundy nad Chuchałą i 5.0 sekund nad liderem. OS6 wygrał z Marczykiem o 0.1 sekundy Chuchała, a ostatni OS10 – Tomasz Kasperczyk o 2.4 sekundy. Dążenia do zwycięstwa nie była w stanie zakłócić nawet kara – 30 sekund za potrącenie szykany na OS5, ostateczna przewaga Mistrzów Polski 2021 w 47 Rajdzie Koszyc to +35 sekund nad załogą Chuchała / Rozwadowski i 48 sekund nad duetem braci Kotarba.

Pośród aut 2WD zwycięstwo i tytuł mistrzowski wywalczyli Jakub Brzeziński / Dariusz Burkat (Ford Fiesta Rally4). Na drugim miejscu Michał Tochowicz / Piotr Białowąs (Peugeot 208 Rally4), trzecie Błażej Gazda / Maciej Mikuliszyn (Peugeot 208 R2).

Ostatecznie rajd ukończyło 12 ze zgłoszonych 26 polskich załóg.

HRSMP

Luty Subaru Legacy
fot. Rozmus Photography

Historyki również walczyły w Koszycach o ostatnie punkty. Liderzy – Luty / Celiński (Subaru Legacy) wygrali dopiero na ostatnim odcinku specjalnym, ale umocnili się w pretendowaniu do tytułu Polski HRSMP 2021, mając do przejechania jeszcze jedną rundę – Rajd Wisły (22-23.10.2021). Silną rywalizację na Słowacji stoczyli z załogą Sierry Cosworth – Suder / Kowalik, którzy oddali prowadzenie w rajdzie dopiero na ostatnim odcinku specjalnym, do czego z pewnością przyczyniła się awaria zwrotnicy w Fordzie. Trzecie miejsce po raz kolejny wywalczyła łódzka załoga dysponująca BMW e30 318is – Goździewicz / Madej-Smolarek.

Podsumowanie video 47 Rajd Koszyc od RSMP.pl:

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE