5 – finałowa runda Pucharu Toru Modlin

Mamy dopiero początek października, a niektóre z serii supersprintów już dobiegają końca, tak jak w minioną niedzielę na Torze w Modlinie. Za nami piąta – finałowa runda Pucharu Toru Modlin 2021. Na starcie 65 zawodników i zawodniczek, z czego sklasyfikowanych 56. Do pokonania mieli pięciokrotnie ten sam odcinek o długości 4.2 km. Jak zawsze na Modlinie niesamowity przekrój samochodów. W akcji zobaczyć mogliśmy zarówno przeurocze małolitrażowe Micry, jak i kilkuset konne potwory typu Impreza STI czy Lancer EVO X.

1 klasa to dominacja Waldemara Niezabitowskiego. Czerwony Nissan Micra jechał bardzo równym tempem i wygrał wszystkie 5 prób. Miejsce trzecie również dla małego Nissana z tego samego teamu AUTOWALDEX, czyli dla Pawła Pawlikowskiego. Między dwoma Micrami na drugim stopniu podium stanął Maciej Kucharski w Fiacie Seicento.

2 klasę wygrał Dawid Lontkowski w Hondzie Civic, który tylko raz dał się wyprzedzić zdobywcy drugiego miejsca – Dawidowi Iwanickiemu w Peugeotcie 106. Trzecie miejsce zajmuje Agata Makomaska w Hondzie Civic.

W klasie 3, panowie musieli uznać wyższość pani. Zwyciężyła Ania Wrzesińska w Hondzie Civic. Ania wygrała próbę 2, 3 i 4. Najlepszy czas notuje na 3 przejeździe, który z powodu żółtej flagi powtarzała dwukrotnie. No właśnie.. Jak to jest z powtarzaniem przejazdu na imprezach amatorskich? Zapraszam do wzięcia udziału w ciekawej dyskusji w tym temacie:

Jak to jest z powtarzaniem przejazdu na imprezach amatorskich?

Pozostałe dwa miejsca w 3 klasie dla dwóch panów i ich Citroenów. Miejsce drugie Łukasz Lontkowski jadący C2, a trzecie dla Daniela Górzyńskiego w Saxo.

Podium w klasie 4 wygląda jak podium klasy markowej. Na pierwszych trzech miejscach Hondy.  Bezdyskusyjna wygrana Integry prowadzonej przez Rafała Kunickiego, który wygrywa wszystkie 5 prób. Drugie miejsce zajął Marcin Zdanowicz, a trzecie Piotr Kapusta. Obaj panowie w Hondach Civic.

W klasie 5 dwa pierwsze miejsca dla Renault. Pierwsze to Clio prowadzone przez Grzegorza Pruszko, a drugie Arkadiusz Bednarek w Megane RS. Podium uzupełnił Mikołaj Mielcarz w BMW 325i.

Klasa 6 to zwycięstwo Przemysława Badowskiego w Subaru STI, który wygrywa wszystkie pięć prób w tej klasie. Drugi był Filip Pyra jadący Subaru Imprezą, a trzeci Michał Przybylski w Audi S3.

Całe podium dla BMW w klasie RWD. Klasę wygrywa Mikołaj Mielcarz jadący modelem 325i, za nim na drugim miejscu Roman Martynka w BMW E30 i trzeci Bartosz Kwaśny – BMW 318.

W Pucharze Pań podobnie jak w klasie czwartej pierwsze trzy miejsca dla Hondy. Wszystkie trzy panie zgodnie jadą autami jednej marki. Wspomniana wcześniej Ania Wrzesińska zajęła miejsce pierwsze. Drugie miejsce wywalczyła Agnieszka Korzeniowska, a miejsce trzecie zajmuje Agata Makomaska.

Generalkę wygrywa zwycięzca z klasy 4 – Rafał Kunicki jadący Hondą Integrą. Drugie miejsce zajmuje Przemysław Badowski, który mimo wpadnięcia bokiem w opony notuje najlepszy czas okrążenia na ostatnim, piątym przejeździe i jako jedyny z całej stawki schodzi poniżej 3 min i 20 s. Rafał wygrywa z Przemkiem generalkę zaledwie o siedem setnych sekundy! Puchar za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej odebrał jadący Hondą Civic – Marcin Zdanowicz.

To była ostatnia runda tegorocznego Pucharu Toru Modlin. Nie oznacza to jednak koniec emocji związanych z tym torem. Organizatorzy szykują niespodziankę zarówno dla zawodników jak i kibiców. Czy zaskoczą naz podobnie jak w zeszłym roku? 😉