5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

274
Barbórka
fot. rallyart.pl

Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na „dojazdówce” między OS6 oraz PKC-6A. Załoga Opla Adama #68 wykona… pięć godzin prac społecznych.

ZSS otrzymał raport od organizatora imprezy, mówiący o przewinieniach załogi #68 na „dojazdówce” pomiędzy OS6 („Polfa Tarchomin 2) i PKC-6A. Łukasz Nagraba pilotowany przez Grzegorza Gołdę miał złamać przepisy ruchu drogowego, poruszając się po ścieżce rowerowej. Wiernie cytując oficjalny dokument zamieszczony na stronie 60. edycji Rajdu Barbórka, duet startujący w Oplu Adamie miał „stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa”.

Sędziowie wezwali Nagrabę i Gołdę w celu złożenia wyjaśnień. Kierowca i pilot potwierdzili, iż zjechali z drogi ze względu na zakorkowane ulice. Pod wpływem stresu, kierowca podjął decyzję o przejeździe przez okoliczną ścieżkę rowerową. Kierowca i pilot wyrazili skruchę.

ZSS orzekł, że zachowanie drużyny #68 narusza postanowienia Regulaminu Sportowego Rajdów Regionalnych FIA oraz Regulaminu Ramowego Rajdów Okręgowych. Na Nagrabę i Gołdę nałożono karę 5 godzin prac społecznych, które załoga zrealizuje pomagając w organizacji szkolenia na licencję sportu samochodowego w Warszawie w przyszłym roku.

Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zakończyli Rajd Barbórka na 49. miejscu w „generalce”. Uplasowali się na 11. miejscu w kategorii R3, tracąc przeszło cztery minuty do zwycięzcy.

Link do decyzji zespołu sędziowskiego znajdziecie na oficjalnej stronie 60. Rajdu Barbórka.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.