Marczyk i Gospodarczyk wygrywają 61. Rajd Barbórka

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk drugi rok z rzędu zwyciężyli w Rajdzie Barbórka. Załoga Škody Fabii RS Rally2 wygrała pięć z siedmiu odcinków specjalnych zaliczanych do klasyfikacji rajdu.

Startujący z numerem 1 Marczyk i Gospodarczyk byli najszybsi podczas obu odcinków specjalnych rozegranych na Autodromie Słomczyn, a następnie powiększyli swoją przewagę na Służewcu do 2,5 sekundy nad resztą stawki.

Najbliższymi rywalami byli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Nie wykorzystali jednak gorszej dyspozycji liderów podczas obu oesów na terenie zakładu Polfy Tarchomin – choć Marczyk i Gospodarczyk zajęli czwarte i trzecie miejsce, to wciąż pojechali szybciej od załogi #3. Zwycięstwa oesowe odnieśli Adam Sroka z Patrykiem Kielarem oraz Łukasz Borowski z Pawłem Pochroniem, jadący starszymi wersjami Škody Fabii.

Marczyk i Gospodarczyk zdominowali jednak ostatni superoes na Autodromie Bemowo, pokonując Wróblewskiego i Wróbla o prawie półtorej sekundy. Ubiegłoroczni zwycięzcy triumfowali w 61. edycji z przewagą 7,33 sekundy.

Na podium klasyfikacji generalnej stanęli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski w Škodzie Fabii Rally2 Evo. Choć załoga #5 zakończyła w pierwszej trójce tylko trzy odcinki specjalne, to równa jazda wystarczyła do pokonania Michała Ratajczyka i Jędrzeja Szcześniaka o 0,13 sekundy. Pierwszą piątkę uzupełnili Jarosław i Marcin Szeja.

Pierwsze osiem pozycji należało do załóg jadących Škodami. Dopiero na dziewiątej pozycji uplasowali się Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski w Volkswagenie Polo GTI R5, a w pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Ford Fiesta Jarosława Kołtuna i Ireneusza Pleskota.

W klasie Y1 wygrali Kacper Terlikowski i Patryk Rybarczyk w Subaru Imprezie, którzy uplasowali się na 13. pozycji w klasyfikacji generalnej. Klasa R2 padła łupem Radała Kręciocha i Marcina Drewniak w Peugeocie 208. W R3 zwyciężyli Michał Chorbiński i Adam Chrzanowski w Oplu Adamie, w H1 triumfowali Bartłomiej Madziara i Zapart w Subaru Imprezie, w H2 Dovilas Čiutelė i Zvicevičius Donatas w Ładzie 2105 VFTS, w Y2 Robert Górniak i Tomasz Sokulski Hondzie Civic, a w H3 Jacek Jerschina i Artur Orlikowski w Peugeocie 205 Rallye.

Wyniki Rajdu Barbórka znajdziecie na stronie PZM.

O godzinie 17:30 rozpocznie się ostatni superoes Rajdu Barbórka, czyli Kryterium Karowa, którego wyniki nie są wliczane do klasyfikacji.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.