Sroka i Borowski najszybsi w Polfie Tarchomin na 61. Rajdzie Barbórka

261

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk nie będą niepokonani podczas 61. Rajdu Barbórka. Zwycięzcy czterech pierwszych odcinków specjalnych uzyskali piąty i trzeci czas podczas dwóch prób rozegranych na terenie zakładu Polfa Tarchomin.

Nowy odcinek specjalny, który zorganizowano bez udziału publiczności, wyłonił dwóch różnych zwycięzców. Na pierwszym przejeździe najszybsi byli Adam Sroka i Patryk Kielar w Škodzie Fabii, którzy przyjechali na OS5 zajmując dziewiąte miejsce w klasyfikacji rajdu.

Załoga startująca z numerem 9 pokonała resztę stawki o 1,61 sekundy, przeskakując od razu o dwie pozycje w łącznych wynikach. Czwarte miejsce podczas drugiego przejazdu pozwoliło im ugruntować się na siódmej lokacie.

Przy drugim podejściu Sroka poprawił się o dwie sekundy, lecz najlepszy czas był o prawie pięć sekund lepszy. Najszybciej pojechał Łukasz Borowski w innej Škodzie Fabii, pilotowany przez Pawła Pochronia. Załoga #25 również awansowała o dwie pozycje, przesuwając się z ósmej na szóstą lokatę.

Zobacz także: 61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Chociaż nie wygrali żadnego z 4,9-kilometrowych odcinków, Marczyk i Gospodarczyk powiększyli swoje prowadzenie w 61. Rajdzie Barbórka, uzyskując lepsze czasy od jadących na drugiej pozycji Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla. Załoga Škody Fabii RS Rally2 wyjechała z zakładu Polfy Tarchomin z przewagą 5,94 sekundy.

Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski awansowali na trzecią lokatę, wyprzedzając na OS6 Michała Ratajczyka i Jędrzeja Szcześniaka – tę dwójkę po sześciu próbach dzieli zaledwie 0,029 sekundy. Piąte miejsce cały czas zajmują bracia Jarosław i Marcin Szeja.

Do końca 61. Rajdu Barbórka pozostały już tylko dwa odcinki specjalne – rywalizacja w duetach na Autodromie Bemowo oraz superoes Karowa.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.