Colin odpada z 61. Rajdu Barbórka… przez podnośnik

305

Jakub „Colin” Brzeziński ogłosił swoje wycofanie z 61. Rajdu Barbórka po przejechaniu trzeciego odcinka specjalnego na Torze Służewiec. Jak stwierdził zawodnik, powodem jest… niewłaściwy podnośnik.

Kierowca Citroëna DS3RS MAX zajmował siódme miejsce w klasie R2 po dwóch pierwszych próbach na Torze Słomczyn i to pomimo przejechania jednej z nich na «kapciu». Już przed samym startem „Colin” przebił oponę, a koło wymienił dopiero po dojeździe na metę, wykorzystując do tego dostępny na miejscu podnośnik.

Była to już nieoptymalna sytuacja, bowiem koło zapasowe było wyposażone w inną oponę, lecz nie wyeliminowało to zawodnika z rywalizacji.

Zobacz też: 61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Podczas kolejnej próby na Służewcu Brzeziński drugi raz przebił oponę i gdy zabrał się do wymiany prawego tylnego koła, spostrzegł, że w samochodzie znajduje się nieprawidłowy podnośnik, którego nie można użyć do tego celu.

„Niestety nie, stajnia, która przygotowała nam wóz, zamontowała w rajdówce podnośnik, który nie jest od tego wozu 🤯🙈😂 – brak słów to mało powiedziane….!!?!£¥%#” – napisał w mediach społecznościowych.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.