Marczyk wygrywa oba odcinki 61. Rajdu Barbórka na Służewcu

157

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Škodzie Fabii RS Rally2 byli najszybsi podczas obu przejazdów Toru Służewiec podczas 61. Rajdu Barbórka.

Ubiegłoroczni zwycięzcy przyjechali na Tor Służewiec jako liderzy, po tym jak wygrali oba odcinki specjalne na Autodromie Słomczyn. Przewaga załogi numer 1 wynosiła jednak tylko 0,41 sekundy nad Kacprem Wróblewskim i Jakubem Wróblem w starszej Škodzie Fabia Rally2 Evo.

Podczas dwóch przejazdów najdłuższej, 5,38-kilometrowej próby, liderzy znacznie powiększyli swoją przewagę. OS3 Marczyk pojechał ponad dwie sekundy szybciej od Wróblewskiego, a na OS4 był niecałą sekundę szybszy. Różnica pomiędzy pierwszą dwójką wynosi teraz 3,53 sekundy.

Zobacz także: 61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak pozostają na trzeciej pozycji, lecz ich strata do lidera wynosi już 11 sekund. Na niecałe półtorej sekundy zbliżyli się do nich Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski, którzy na Służewcu uzyskali trzeci i drugi czas. Bracia Jarosław i Marcin Szeja zamykają pierwszą piątkę, tracąc nieco ponad 15 sekund do najszybszej załogi.

Po zakończeniu rywalizacji na Torze Służewiec, Rajd Barbórka przenosi się na teren zakładu Polfa Tarchomin, gdzie rozgrywane są kolejne dwa odcinki specjalne.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.