Słomczyn dla Marczyka – 1 etap Barbórki za nami

175
fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Autodrom Słomczyn otworzył zmagania w 61 Rajdzie Barbórka. Zawodnicy wystartowali o 7:30, więc pierwsze załogi jechały niemal po ciemku. Minusowa temperatura pozwoliła na utrzymanie szutrowej trasy w dobrej kondycji więc cała stawka przejechała trasę w dobrych warunkach.

Zobacz także: 61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali oba przejazdy i prowadza w rajdzie. Drugie miejsce z niewielką stratą zajmują Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Ich starta to zaledwie 41 setne sekundy do Marczyka. Orlenowe załogi wyraźnie odskoczyły konkurencji. trzecie miejsce zajmuje Michał Ratajczyk już ze stratą ponad 4 sekund.

Zobacz także: 61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Bardzo widowiskowy przejazd odnotował Adam Sroka. Wysokie loty i oraz dziesiątki kilogramów przerzuconego szutru spodobały się publiczności, miały niestety gorszy wpływ na czas, po Słomczynie zajmuje 9 miejsce. Łukasz Byśkiniewicz wyjechał ze Słomczyna na szóstym miejscu. Będzie mu ciężko odrobić stratę 7 sekund do prowadzących Skód.

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Start był o 7:30 więc kibice musieli wstać bardzo rano, aby wyrobić się na otwierającego stawkę Malucha z Igorem Sokulskim oraz pozostałych reprezentantów klas historycznych. Mimo śliskich warunków przejazdy poszły sprawnie. Mieliśmy w Słomczynie też pierwszych pechowców. Marcin Markowicz uszkodził skrzynie biegów, oraz Grzywacz w kolejnym Subaru po pierwszym przejeździe zakończył rywalizacje po awarii silnika.

Dla tych co nie lubią wcześnie wstawać nawet na rajd przeprowadzone relację na żywo ze wszystkich przejazdów. Relacja jest dostępna w archiwum Youtube: