wtorek, 26 stycznia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Wyścigi 61 kierowców wystartuje w Małastowie

61 kierowców wystartuje w Małastowie

Po technicznym Badaniu Kontrolnym na Rynku w Gorlicach, do 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, 3 i 4 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, do startu dopuszczono komplet zgłoszonych wcześniej 61 zawodników. Z numerem 1 wystartuje ubiegłoroczny Mistrz Polski Michał Ratajczyk. Ja zawsze, otwarte dla publiczności BK cieszyło się sporym zainteresowanie mieszkańców i kibiców.

Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic: Od lat doceniam zaangażowanie całego Automobilklubu Bieckiego w tworzenie nieocenionej sportowo – motoryzacyjnej wizytówki Ziemi Gorlickiej. Cieszę się, że klub w odpowiedzialny sposób zajmuje się propagowaniem sportów motorowych łącząc to z działalnością promocyjną Miasta Regionu .

W najmocniejszej grupie SC (Supercars) na starcie pojawi się aż 9 kierowców – pretendentów do tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej. W tym gronie zajmujący czołowe lokaty w „generalce” po pierwszych dwóch rundach: Andrzej Szepieniec, Szymon Łukaszczyk i Waldemar Kluza ( rekordzista trasy na Magurę Małastowską). Grupa E I to 11 kierowców, z liderem cyklu Wojciechem Myszkierem; grupy A i N reprezentowane będą po 5 zawodników w każdej z nich. Oczywiście zameldowali się liderzy tych grup: weteran Roman Baran i tegoroczny debiutant Kamil Strama. Najliczniejsza grupa to kierowcy klasyfikowani w grupie A/PL, na starcie pojawi się aż 16 zawodników, z prowadzącymi Marcinem Dopierałą, Michałem Żywarskim i Jackiem Handlem . Równie dużym zainteresowaniem cieszy się grupa E 0, z 14 – oma dopuszczonymi kierowcami. W tej grupie na razie liderują Piotr Staniszewski, Janusz Grzyb i Paweł Frączek których również zobaczymy w Małastowie.

W 2019 Polski Związek Motorowy wprowadził klasyfikację generalną aut napędzanych na jedną oś. W tej kategorii, po dwóch rundach rozegranych maju w Załużu prowadzi startujący także w Beskidzie Niskim Gabriel Kubit.

Podczas 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska po raz kolejny wystartują także zawodnicy rywalizujący w Pucharze Południa w Jeździe na Regularność. W tych zawodach mogą startować także kierowcy bez licencji sportowych, „cywilnymi” samochodami. Puchar będzie się składał z czterech Rund ( wyścigi Magura Małastowska i Prządki) Osiągniecie średniej prędkości przejazdu zakładanej przez organizatora nie jest wcale zadaniem łatwym, o czym przekona się 12 uczestników pierwszej rundy. Wśród zgłoszonych kierowców znajdują się m.in. doświadczeni kierowcy z rajdów i wyścigów górskich: Mariusz Borczyk czy Krzysztof Mikruta.

Wszyscy zawodnicy będą mieli do pokonania liczącą 3610 m. trasę z Małastowa na przełęcz Magura Małastowska, położoną na wysokości 615 mnpm. Różnica wysokości pomiędzy startem a metą wynosi aż 192 metry, przy średnim wzniosie 5,31%. Rekordzistą Magura Małastowskiej jest Waldemar Kluza, z wynikiem 1:42,978.

Marek Sitek – Dyrektor 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska: Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację Wyścigu. W szczególności władzom samorządowym – Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, Starostwu Powiatowemu w Gorlicach, Miastu Gorlice, Gmoinom Sękowa, Biecz, Ropa, Uście Gorlickie, Gorlice, Łużna oraz gronu sponsorów, dzięki którym te wspaniałe zawody mogą się odbyć. Dziękuję wszystkim członkom Automobilklubu Bieckiego i członkom innych automobilklubów, pomagającym nam w organizacji tych zawodów. Zaś mieszkańcom za wyrozumiałość, wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Organizacja tak dużej imprezy nie może się odbyć bez dobrej współpracy z Policją, zawodową i ochotniczą Strażą Pożarną, Zabezpieczeniem Medycznem As Medical, firmą ochroniarską Glejt.

W tym roku również działać będzie internetowe Radio Wyścigowe, dostępne, podobnie jak wyniki Online w komputerach, telefonach komórkowych czy tabletach. Wystarczy wejść na stronę www.wyscigmagura.pl i zeskanować zamieszczony tam kod QR.

Wyniki online oraz podgląd trasy z kamer Gorlice.tv (relacjonującej na żywo tegoroczne zawody) dostępne będą na stronach www.wyscigmagura.pl, www.gsmp.pzm.pl oraz www.wyniki-online.pl .

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ciekawe akcje z Monte Carlo 2021

Zbiór materiałów z wybranych przejazdów z Rajdu Monte Carlo 2021. Najciekawsze akcje, sytuacja i błędy jakie udało...

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin...

Bez starych WRC i S1600 od 2022

Czesi podjeli radykalną decyzję. Od sezonu 2022 samochody klasy WRC i S1600 nie będą mogły zdobywać punktów...

Rajd Monte Carlo 2021: Sebastian Ogier rekordzistą – po raz ósmy zgarnia Monte Carlo

Swój ostatni raz w karierze Ogier triumfował w rundzie otwierającej sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Dzisiejszy etap obfitował...

Rajd Monte Carlo 2021 – dzień trzeci: Tanak odpada, kara finansowa Ogiera

Toyota Yaris WRC
Mimo, że dzisiejszy etap był wyjątkowy krótki to nie zabrakło kilku ciekawych sytuacji zarówno tych na odcinkach...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Walimska Zimówka otworzy sezon na Dolnym Śląsku

Już 24 stycznia Darvit Walimska Zimówka rozpocznie kolejną odsłonę cyklu MSP Rally Trophy na Dolnym Śląsku. Na starcie pojawi się 64 załóg, w tym...

Pierwsze zdjęcia: Oto nowe malowanie Yarisów WRC na sezon 2021

Toyota Gazoo Racing zaprezentowała nowe malowanie swoich Yarisów WRC na sezon 2021. Jest zdecydowanie bardziej oryginalne niż dotychczasowe i... niesymetryczne. Czy to nowy trend...