61 zgłoszeń na IV rundę Szutrowego Pucharu Toru Słomczyn

Ciekawa rywalizacja zapowiada się na 4 rundzie Szutrowego Pucharu Toru Słomczyn. Zgłosiło się 61 kierowców w tym oprócz amatorów zobaczymy także zawodników z rajdów i rallycrossu. Zmagania na luźnej nawierzchni odbędą się 13 kwietnia.

Kierowcy będą rywalizować na dobrze znanej trasie na którą składa się sekcja szutrowa Autodromu Słomczyn i superoes obok obiektu. Po torze trasa prowadzi pod prąd sekcją rallycross, a potem pełny odcinek znany z Rajdu Barbórka. Będzie także hopa na które amatorzy skaczą czasami dalej niż zawodnicy walczący o Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Na starcie najważniejsi aktorzy serii. Do rywalizacji powraca Adam Nowak w Subaru Justy Turbo, którego wykluczyła awaria skrzyni biegów na rundzie 3. Za pewne będzie chciał powtórzyć sukces z początku sezonu. O generalkę na pewno powalczą także Michał Małolepszy czy Emil Uszyński w Subaru Impreza. Na pewno tanio skóry nie sprzeda Piotr Fukowski w klasycznym Subaru Legacy. Lista czteronapędowych aut jest zdecydowanie dłuższa. Ciężko więc typować faworyta. Tym bardziej, że warunki zapowiadają się całkowicie suche, a będzie to nowość w rywalizacji Szutrowego PTS’a. Dotychczas kierowcy niemal zawsze jechali po mokrej lub błotnistej nawierzchni.

Zobacz także: Lista zgłoszeń na 4 rundę Szutrowego Pucharu Toru Słomczyn

4 runda EXIDE Szutrowy Puchar Toru Słomczyn zamyka pierwszą część sezonu. Kolejna szansa będzie dopiero w październiku. Taka „dziura” w kalendarzu spowodowana jest napiętym kalendarzem wydarzeń sportowych i wynajmów na Autodromie Słomczyn. Do tego szutry mogą odbywać się tylko w sobotę ze względu na korzystanie z obszarów giełdowych, które są potrzebne w każdą niedzielę. Tym sposobem 13 kwietnia zakończy się pierwsza część sezonu. Powrót na luźną nawierzchnię będzie dopiero 12 października.

Zobacz także: Kalendarz Szutrowy Puchar Toru Słomczyn 2024

Widowiskowe przejazdy są także atrakcyjne dla publiczności. Formuła wydarzenia pozwala na oglądanie z jednego miejsca prawie połowę odcinka. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny na wszystkie punkty widokowe i do parku maszyn.