Bartosz Ostałowski na międzynarodowej rundzie w Czechach

450

Lipiec jest bardzo intensywnym czasem dla drifterów, ponieważ w tym miesiącu odbywają się aż 2 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski. Pierwsza rozegrana została początkiem lipca na Bemowie, natomiast w najbliższy weekend (23-25 lipca) rywalizacja przenosi się za granicę – konkretnie do Sosnovej w Czechach, gdzie odbędzie się 4. runda DMP. W stawce nie zabraknie Bartosza Ostałowskiego.

Kolejna, 4. runda Driftingowych Mistrzostw Polski na Autodrom Sosnova będzie jednocześnie zaliczana do Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej. Zawody odbędą się w dniach od 23 do 25 lipca, a w stawce oprócz zawodników z Polski i Czech będzie można spodziewać się również drifterów z Niemiec. Polskę reprezentować będzie między innymi Bartosz Ostałowski, który podczas ostatniej rundy DMP stanął na podium.

Trasa w Sosnovej jest bardzo wymagająca – w każdym zakręcie należy zachować odpowiednią prędkość, aby złapać wszystkie punkty wytyczone przez sędziów. Linia przejazdu musi być idealna, ponieważ ten tor nie wybacza błędów. Razem z moim teamem musimy dobrze przepracować treningi, aby być w pełnej gotowości do kwalifikacji i walki w parach – zapowiada Bartosz Ostałowski.

Zawody rozpoczną się już w piątek, na kiedy to zaplanowane zostały treningi, w sobotę odbędą się kwalifikacje, natomiast w niedzielę zawodnicy powalczą podczas finałów w parach.