Bartosz Ostałowski odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

308
Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Niepełnosprawny kierowca driftingowy i autor rekordu Guinnessa Bartosz Ostałowski został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

Ostałowski jest jedynym na świecie profesjonalnym kierowcą sportowym, który prowadzi samochód stopą. W 2019 roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Driftingowych Mistrzostw Polski, a w ubiegłym roku ustanowił rekord Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą.

Wręczenie odznaczenia w Pałacu Prezydenckim zostało zaplanowane w związku z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami. Ostałowski otrzymał swoje odznaczenie nie tylko za sukcesy sportowe, ale również promowanie aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz też: Bartosz Ostałowski dojechał Maluchem do Monte Carlo… prowadząc stopą

„Od kilku lat obserwuję, że w mojej działalności sportowej jest element misji. Chcę pokazywać, że ograniczenia są tylko w naszych głowach, a niemożliwe nie istnieje. W ten sposób staram się motywować innych do walki o ich marzenia. Nie sądziłem, że moja aktywność w motorsporcie doprowadzi mnie do Pałacu Prezydenckiego, dlatego tym bardziej cieszę się, że moja praca została doceniona w tak wyjątkowy sposób” – skomentował zawodnik.

Prezydent RP Andrzej Duda dodał: „Chodzi o to, żeby każdy człowiek w społeczeństwie czuł się dobrze, aby każdy człowiek mógł się realizować, aby każdy człowiek był zrealizowany, aby każdy człowiek mógł osiągnąć to, czego pragnie w największym możliwym poczuciu samodzielności swojego osiągnięcia”.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.