Blisko 50 rajdówek R5/Rally2 na starcie Legend Fires North West Stages. Rekord?

Rally2
fot. British Rally Championship - oficjalny profil Facebook

Będziemy świadkami nowego rekordu na brytyjskich oesach? Na liście startowej pierwszej rundy sezonu 2024 znalazło się aż… 130 zespołów, w tym przeszło 40 w królewskiej maszynerii R5/ Rally2.

Rajdowy sezon w Wielkiej Brytanii otworzy asfaltowy 23. Legend Fires North West Stages. Organizatorzy imprezy z bazą Garstang przygotowali trasę o długości około 92 kilometrów, podzieloną na dziesięć prób sportowych. Imponująca jest opublikowana już, wstępna lista zgłoszeń. Na linii startu stanąć ma 130 drużyn, w tym 42 w maszynach grupy R5 i Rally2. Brytyjscy sympatycy jazdy na opis liczą na to, iż uda się przebić magiczną barierę 50 aut!

Swój udział w Legend Fires North West Stages potwierdzili między innymi Chris Ingram i Alexander Kihurani, Osian Pryce z Rhodrim Evansem oraz William Creighton i Liam Regan.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Pytanie do Was, czy kojarzycie oficjalne imprezy, gdzie na starcie pojawiło się przeszło 50 maszyn R5/Rally2? My przypominamy sobie zwłaszcza ACI Rally Monza 2020 – na odcinki wyjechały wtedy 53 takie pojazdy. Najszybsi byli Andreas Mikkelsen oraz Anders Jaeger.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.