Blisko pięćdziesiąt zgłoszeń na Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Memoriał
fot. Automobilklub Krakowski

Automobilklub Krakowski opublikował oficjalną listę zgłoszeń na Orlen Oil 8. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Do rywalizacji w Wieliczce stanie prawie pięćdziesiąt załóg, na trasie zobaczymy mocną reprezentację cyklu GSMP.

Orlen Oil 8. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza wystartuje już w najbliższy piątek. Stawka tegorocznej edycji zmierzy się z dwunastoma próbami sportowymi o łącznej długości około czterdziestu kilometrów. Wisienką na torcie będą dwa, wieczorne przejazdy oesu „Wieliczka Rynek”, rozgrywanego w ramach osobnego Kryterium Burmistrza Wieliczki.

Do walki o zwycięstwo stanie czterdzieści osiem drużyn. Na trasach Memoriału zobaczymy mocną reprezentację Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Swój udział potwierdzili między innymi Waldemar Kluza i Adam Gładysz (Hyundai i20N Rally2), Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak (Skoda Fabia Rally2 evo), Paweł Sanecki wraz z Aleksandrą Piekarską (Peugeot 208 R2) czy Maciej Kmiecik i Leon Zardzewiały (Renault Clio Sport). Oczywiście nie zabraknie też załóg z oesów RSMP – Hubert Kowalczyk i Jarek Hryniuk zadebiutują za sterami najnowszego Clio Rally3, Michał Tochowicz i Piotr Białowąs powalczą o wygraną w Citroenie C3 Rally2, zaś Piotr Ilnicki i Kamila Klaczańska zaliczą kolejny start w 208 Rally4.

Zobacz też: 52. Rajd Świdnicki 2024 – harmonogram, mapy odcinków

O emocje zadbają także zespoły dysponujące maszynerią historyczną. W akcji zobaczymy bowiem Olchawskiego i Boska w Audi Quattro S1, Sudera oraz Kowalika w Fordzie Escort WRC, Kiepurę i Galle w legendarnej Lancii Delta czy Wojciecha i Adriana Kaszowskich w Fordzie Sierra RS Cosworth. Oficjalną listę zgłoszeń znajdziecie pod poniższym adresem.

Komplet informacji o tegorocznej edycji Memoriału znajdziecie na stronie organizatora. Po więcej emocji z rodzimych oraz zagranicznych oesów zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!