środa, 1 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościChorwacka przygoda Basenhurt A&T RT

Chorwacka przygoda Basenhurt A&T RT

Autodrom Grobnik położony niedaleko Rijeki w Chorwacji to jeden z najbardziej egzotycznych torów dla polskich zawodników. Dzięki wsparciu firm: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania, PSH – Hiszpania, zespół Basenhurt A&T RT w wakacyjnej atmosferze, wystartuje w najbliższy weekend w kolejnych dwóch rundach Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA na chorwackim obiekcie.

W 36 letniej historii toru wyścigowego położonego nad Adriatykiem, Basenhurt A&T RT będzie prawdopodobnie pierwszym polskim zespołem startującym w wyścigach o Grand Prix Chorwacji.

Podczas najbliższego weekendu Basenhurt wystawi 3 samochody: Seata Leona Supercopę i dwa Renault Clio RS III CUP. Za kierownicą zasiądą Marek, Adam i 16-letni Tomek. Dla najmłodszego członka zespołu będzie to trzeci weekend wyścigowy w życiu.

To będzie wspaniałe przeżycie – mówi Marek Rzepecki, manager i kierowca zespołu. Wybieramy się na południe Europy do Chorwacji na bardzo ciekawy obiekt. To obiekt znany bardziej z wyścigów MotoGP, ale od niedawna wykorzystywany również jako tor wyścigowy dla samochodów. Jedziemy powalczyć w 12 i 13 rundzie FIA CEZ , potrenować i zregenerować siły nad Adriatykiem przed rundą wyścigową w Moście – kończy Rzepecki.

Tor o długości 4168 m z 15 zakrętami posiada starą i popękaną nawierzchnię asfaltu, co przy spodziewanej wysokiej temperaturze będzie nie lada wyzwaniem, tym bardziej że tor jest bardzo wąski i nie ma na nim miejsca na błąd.

Zespół Basenhurt A&T RT pojawi się w Chorwacji na zaproszenie kolegów ze słoweńskiego zespołu LEMA Racing. Będzie to dobry trening dla Adama Rzepeckiego, przed kolejną rundą VWCC w Moście, która odbędzie się już 08-10 sierpnia.

Dużo trenujemy – mówi Adam. Im więcej jazdy, tym więcej doświadczenia jakie zbieram podczas każdego startu. Do Chorwacji wybieramy się gościnnie, ale jak zawsze jedziemy po wygraną. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym wyjątkowym wyścigu i poznać nowy obiekt – kończy Rzepecki.

Na torze Autodrom Grobnik odbędą się 2 wyścigi sprinterskie po 30 min każdy. Zarówno Marek jak i Adam zamierzają wygrać w swoich klasach. Na podium liczy również Tomek mający najmniejsze doświadczenie, ale równie duże zaangażowanie i determinację do walki jak starszy brat i ojciec.

To będzie mój trzeci weekend w karierze – stwierdza Tomek. Bardzo spodobała mi się jazda w Clio. To nie jest spokojny samochód, ale można go szybko opanować. Cały czas trenuję i uczę się jazdy, korzystając z rad mojego  brata Adama i taty. Staram się podglądać jego jazdę, bo jego doświadczenie jest dla mnie bardzo cenne – kończy Tomek.

W ubiegłym tygodniu kierowcy zaliczyli czterodniowy trening na zagranicznym torach, gdzie doskonalili swoje umiejętności, które mają przynieść efekty już podczas zawodów w Grobniku.

Właśnie zaczął z nami trenować Artur. Ma swoje auto, ale korzysta z naszego doświadczenia i wiedzy. Jest sympatyczny i fajnie się z nim współpracuje – mówi manager zespołu.

– Na treningi musimy teraz jeździć po kilkaset kilometrów za granicę, bo w Poznaniu nie ma żadnego terminarza treningów – komentuje Adam.

– Ubolewam na tym, bo do toru Poznań mamy 3 km, ale co zrobić. Jeździmy do Mostu, na Lausitz, na Slovakiaring i wydajemy kupę pieniędzy i poświęcamy mnóstwo czasu – kończy szef zespołu Marek Rzepecki.

Po wyścigach Nagrada Hrvatske zaplanowanych na 1-3 sierpnia zespół zostaje jeszcze kilka dni w Chorwacji aby na wyścigowym obiekcie odbyć treningi, a także przeprowadzić imprezę zamkniętą dla klientów włoskiego i polskiego sponsora, czyli dla firm ze Słowenii, Chorwacji i Włoch.

Zapraszamy na nasz profil na Facebook: https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Brown określa Norrisa mianem „całkowitej gwiazdy”

CEO McLarena Zak Brown jest przekonany, że Lando Norris należy do czołowych kierowców w stawce F1 i...

Coulthard ostrzega Péreza przed Ricciardo

Były kierowca Red Bull Racing David Coulthard uważa, że Sergio Pérez musi dać z siebie więcej w...

Pierwsza runda Pucharu Świata przed Hołowczycem i Kurzeją

Nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak w Arabii Saudyjskiej gościł najbardziej wymagający Rajd Dakar, jaki kiedykolwiek...

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji. Stacja zmienia zdanie

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji
Viaplay od tego sezonu nabyło prawa do transmisji F1. Stacja obiecywała udostępnić wybrane wyścigi oraz skróty za...

Pierwsza prezentacja. Haas zaprezentował barwy na sezon 2023 F1

Amerykański zespół Haas jako pierwszy ze stawki Formuły 1 zaprezentował barwy ekipy na tegoroczny sezon Grand Prix....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here