czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościChorwacka przygoda Basenhurt A&T RT

Chorwacka przygoda Basenhurt A&T RT

Autodrom Grobnik położony niedaleko Rijeki w Chorwacji to jeden z najbardziej egzotycznych torów dla polskich zawodników. Dzięki wsparciu firm: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania, PSH – Hiszpania, zespół Basenhurt A&T RT w wakacyjnej atmosferze, wystartuje w najbliższy weekend w kolejnych dwóch rundach Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA na chorwackim obiekcie.

W 36 letniej historii toru wyścigowego położonego nad Adriatykiem, Basenhurt A&T RT będzie prawdopodobnie pierwszym polskim zespołem startującym w wyścigach o Grand Prix Chorwacji.

Podczas najbliższego weekendu Basenhurt wystawi 3 samochody: Seata Leona Supercopę i dwa Renault Clio RS III CUP. Za kierownicą zasiądą Marek, Adam i 16-letni Tomek. Dla najmłodszego członka zespołu będzie to trzeci weekend wyścigowy w życiu.

To będzie wspaniałe przeżycie – mówi Marek Rzepecki, manager i kierowca zespołu. Wybieramy się na południe Europy do Chorwacji na bardzo ciekawy obiekt. To obiekt znany bardziej z wyścigów MotoGP, ale od niedawna wykorzystywany również jako tor wyścigowy dla samochodów. Jedziemy powalczyć w 12 i 13 rundzie FIA CEZ , potrenować i zregenerować siły nad Adriatykiem przed rundą wyścigową w Moście – kończy Rzepecki.

Tor o długości 4168 m z 15 zakrętami posiada starą i popękaną nawierzchnię asfaltu, co przy spodziewanej wysokiej temperaturze będzie nie lada wyzwaniem, tym bardziej że tor jest bardzo wąski i nie ma na nim miejsca na błąd.

Zespół Basenhurt A&T RT pojawi się w Chorwacji na zaproszenie kolegów ze słoweńskiego zespołu LEMA Racing. Będzie to dobry trening dla Adama Rzepeckiego, przed kolejną rundą VWCC w Moście, która odbędzie się już 08-10 sierpnia.

Dużo trenujemy – mówi Adam. Im więcej jazdy, tym więcej doświadczenia jakie zbieram podczas każdego startu. Do Chorwacji wybieramy się gościnnie, ale jak zawsze jedziemy po wygraną. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym wyjątkowym wyścigu i poznać nowy obiekt – kończy Rzepecki.

Na torze Autodrom Grobnik odbędą się 2 wyścigi sprinterskie po 30 min każdy. Zarówno Marek jak i Adam zamierzają wygrać w swoich klasach. Na podium liczy również Tomek mający najmniejsze doświadczenie, ale równie duże zaangażowanie i determinację do walki jak starszy brat i ojciec.

To będzie mój trzeci weekend w karierze – stwierdza Tomek. Bardzo spodobała mi się jazda w Clio. To nie jest spokojny samochód, ale można go szybko opanować. Cały czas trenuję i uczę się jazdy, korzystając z rad mojego  brata Adama i taty. Staram się podglądać jego jazdę, bo jego doświadczenie jest dla mnie bardzo cenne – kończy Tomek.

W ubiegłym tygodniu kierowcy zaliczyli czterodniowy trening na zagranicznym torach, gdzie doskonalili swoje umiejętności, które mają przynieść efekty już podczas zawodów w Grobniku.

Właśnie zaczął z nami trenować Artur. Ma swoje auto, ale korzysta z naszego doświadczenia i wiedzy. Jest sympatyczny i fajnie się z nim współpracuje – mówi manager zespołu.

– Na treningi musimy teraz jeździć po kilkaset kilometrów za granicę, bo w Poznaniu nie ma żadnego terminarza treningów – komentuje Adam.

– Ubolewam na tym, bo do toru Poznań mamy 3 km, ale co zrobić. Jeździmy do Mostu, na Lausitz, na Slovakiaring i wydajemy kupę pieniędzy i poświęcamy mnóstwo czasu – kończy szef zespołu Marek Rzepecki.

Po wyścigach Nagrada Hrvatske zaplanowanych na 1-3 sierpnia zespół zostaje jeszcze kilka dni w Chorwacji aby na wyścigowym obiekcie odbyć treningi, a także przeprowadzić imprezę zamkniętą dla klientów włoskiego i polskiego sponsora, czyli dla firm ze Słowenii, Chorwacji i Włoch.

Zapraszamy na nasz profil na Facebook: https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE