Citroën wystawi dwa samochody w WRC2

123
Fot. Stellantis

Francuska marka Citroën rozszerzy swój program w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC do dwóch egzemplarzy C3 Rally2 w klasie WRC2.

Citroën Racing wspierał w tym roku zespół PH Sport, który wystawił jeden samochód dla Yohana Rossela. Francuz jako jedyny przełamał monopol Škody, wygrywając Rajd Monte Carlo i Rajd Chorwacji.

Operatorem przyszłorocznego programu będzie belgijska ekipa DG Sport, której powierzone zostaną dwa samochody. Jednego z Citroënów C3 Rally2 znów poprowadzi mistrz WRC3 z 2021 roku Rossel, a jego zespołowym kolegą będzie Nikołaj Griazin.

Startujący bez flagi narodowej Griazin był czwartym kierowcą poprzedniego sezonu, plasując się w klasyfikacji generalnej tuż za Rosselem. Nie odniósł co prawda żadnego zwycięstwa, lecz czterokrotnie stawał na podium, z czego trzy razy na drugim miejscu.

Rosjanin rywalizował w tym roku za kierownicą Škody Fabii ekipy Toksport WRT. Nie będzie jedynym kierowcą, który opuści niemiecką ekipę – taki zamiar potwierdził już tegoroczny mistrz WRC2 Andreas Mikkelsen.

Wraz z potwierdzeniem swoich kierowców fabrycznych, Citroën zapowiedział też wprowadzenie poprawek do modelu C3 Rally2 przed startem sezonu 2024.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.