Andreas Mikkelsen odzyskał fotel królewskiej klasy WRC

175
Mikkelsen
fot. Andreas Mikkelsen - oficjalny profil Facebook

Oficjalnie, Andreas Mikkelsen wraca do Hyundaia! Norweg poinformował o tym fakcie w swoich mediach społecznościowych. Stajnia z Alzenau potwierdziła, iż Mikkelsen wsiądzie do trzeciego i20N Rally1, dzieląc maszynę z Lappim i Sordo.

Białe plamy na mapie Rajdowych Mistrzostw Świata 2024 powoli się zapełniają. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami i wczorajszym… oczywistym postem samego zainteresowanego, Andreas Mikkelsen dołącza do ekipy Cyrila Abiteboula. Norweg założy granatowe uniformy Hyundai Motorsport po czteroletniej przerwie, wracając do królewskiej klasy WRC. Tak jak przewidywano, Mikkelsen, Lappi i Sordo będą wymieniać się trzecim egzemplarzem i20N.

 

Mikkelsen doskonale zna smak rywalizacji na szczycie rajdowego łańcucha pokarmowego. Norweg reprezentował bowiem barwy fabrycznej stajni Volkswagena w latach 2013-2016, zaliczył krótki epizod z ekipą Citroena, następnie związał się dwuletnią umową z drużyną Hyundaia. I choć Norweg potrafił meldować się na podium, pod koniec 2019 roku utracił swój fotel. Od tamtej pory Andreas bezskutecznie próbował odzyskać miejsce w „czubie”, wypełniając swój kalendarz startami w maszynerii Rally2. Nie był to naturalnie stracony czas – Norweg wywalczył dwa tytuły w kategorii WRC2 (2021 i 2023) i złoto ERC (2021).

Mikkelsen wraca do królewskiej klasy

W sezonie 2023 Andreas Mikkelsen pilotowany przez Torsteina Eriksena wykorzystał pulę siedmiu, regulaminowych startów w kategorii WRC2. Norweski lider Toksportu wygrał aż cztery rundy (Sardynia, Estonia, Grecja oraz Japonia), zdobywając swoje drugie złoto na arenie Mistrzostw Świata. Wiktoria w przyszłorocznej „generalce” WRC nie będzie raczej możliwa – ze względu na okrojony kalendarz startów i małe doświadczenie za kierownicą hybrydowych „wurców”. Liczymy jednak na to, iż Andreas szybko pokaże swoją wartość!

Klasyfikację generalną Mistrzostw Świata znajdziecie na oficjalnej stronie czempionatu. Po więcej najgorętszych wieści z odcinków czempionatu WRC zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!