Citroën zaprezentował nowe malowanie WRC2

11
Fot. Citroën Racing

Francuski producent Citroën przygotował nowy projekt oklejenia dla wspieranego przez markę zespołu WRC2 na sezon 2024. Na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC wyjadą dwa egzemplarze modelu C3 Rally2.

Citroën Racing potwierdził na początku grudnia zatrudnienie dwóch kierowców na nadchodzący sezon WRC2. Markę będą reprezentować Yohan Rossel i Nikołaj Griazin, rywalizując dla otrzymującego wsparcie fabryki zespołu DG Sport. Obaj kierowcy uczestniczyli niedawno w testach przed Rajdem Monte Carlo, lecz używany przez nich samochód nie miał finalnego oklejenia. Te zaprezentowano dzisiaj.

Projekt na sezon 2024 ma wpoić kibicom fakt, że Citroën zmienił swoje logo w 2022 roku. Nowy, owalny emblemat umieszczono zarówno na dachu, jak i po bokach auta. Zmianę podkreślają również dwa równoległe pasy, z których składa się szewron Citroëna, a które służą także przejściu pomiędzy kolorami nadwozia. Są one skierowane w kierunku jazdy, aby podkreślić prędkość i osiągi samochodu. Tworząc nowe oklejenie, projektanci pozostawili miejsce na loga sponsorów.

Wykorzystany przez fabryczny zespół André Red został nazwany na cześć założyciela firmy André Citroëna i jest nawiązaniem do historii marki w WRC.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.