Czy ktoś pokona wściekłe Justy? 66 zgłoszeń na szutrowe zmagania

W pierwszą sobotę marca na Autodromie Słomczyn odbędzie się druga runda szutrowej rywalizacji. Do rywalizacji w ramach EXIDE Szutrowy Puchar Toru Słomczyn stanie 66 kierowców. Faworytem po zwycięstwie w pierwszej rundzie jest Adam Nowak w Subaru Justy Turbo.

Załogi jadą trasą znaną z Rajdu Barbórka z zachowaniem hopy. Dodatkowo odcinek połączony jest z Autodromem Słomczyn, ale tylko z jego rallycrossową sekcją. Tym sposobem mamy szutrowy mini oes z jednym tylko krótkim łącznikiem asfaltowym.

Zobacz: Lista zgłoszeń 2 runda Szutrowy Puchar Toru Słomczyn

Kierowcy mają do pokonania cztery mierzone przejazdy. W przerwie, pomiędzy 2 a 3 przejazdem, zaplanowane jest także równanie odcinka. W tych warunkach faworytem są samochody z napędem na cztery koła. To ich naturalny żywioł. Ale czasem pojawiają się niespodzianki. Tak jak wynik Adama Nowaka w niepozornym Subaru Justy. Lekkie autko z napędem na 4 koła i turbo stało się niedoścignione na luźnej nawierzchni. Piekielnie szybkie są również crosskarty, czyli szutrowe bolidy z napędem na tylną oś, ale z silnikami od 750ccm od wyścigowym motocykli. Crosskarty ważą połowę tego co Justy więc niemal przelatują nad trasą. Klasyczne Subaru Imprezy są szybkie, ale mają problem z dogonieniem swoich odchudzonych rywali.

Auta z napędem na jedną oś są niestety w utrudnionej sytuacji. Ale walka toczy się w klasach pojemnościowych. Więc na trasie zobaczymy także Fiaty Seicento, Citroeny Saxo, klasyczne Astry oraz rzeszę tylnonapędowych BMW. Będzie także silna reprezentacja zawodników Rallycross, którzy trenują przed zbliżającym się sezonem.

Wstęp dla publiczności będzie bezpłatny na wszystkie punkty widokowe Autodromu Słomczyn. Pogoda zapowiada się wiosenna mimo terminu 3 marca. Warto więc wybrać się na kibicowanie do Słomczyna.