wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDachowanie go nie zatrzyma, Piotr Budzyński wraca na tor

Dachowanie go nie zatrzyma, Piotr Budzyński wraca na tor

Podczas premierowych zawodów Rallycross na torze Poznań każdy z zawodników chciał wykorzystać szansę nowego obiektu na równą walkę z konkurentami. To podwójna radość ze ścigania,  kiedy po kilkunastu latach w kalendarzu pojawia się nowy stały obiekt. Piotr Budzyński jednak zderzył się z nową rzeczywistością kiedy w kilka sekund jego nowe auto zostało niemal zdemolowane.

Honda przed wypadkiem

Pierwsze oględziny nie były zbyt optymistyczne. Auto wielokrotnie dachowało i uszkodzeniu uległa klatka bezpieczeństwa. To podcięło skrzydła. Tym bardziej, że winy kierowcy w tej sytuacji nie było. Czech Jan Ratajsky w szybkim prawym zakręcie wpadł na tor jazdy Budzyńskiego i uderzył w jego Hondę. To zaskutkowało gwałtownym przechyleniem auta i w efekcie dachowaniem. Kierujący Skodą Fabią Ratajsky zarzekał się, że stracił sterowanie nad swoim autem i nie miał nad nim żadnej kontroli. Ale to już na niewiele się zdało, Piotr miał całe zawody do odpisania i pojawiły się obawy, że również resztę sezonu i całe auto. Skoda nie hamowała i nie skręciła, a skutki tej sytuacji możecie zobaczyć na zdjęciach.

Zabrakło też koleżeńskiego zachowania ze strony Czecha, nawet na spokojnie po wyścigu nie sprawdził i nie zapytał jaka jest sytuacja i co z autem, a zdarzyło się to pierwszego dnia. Więc czasu było sporo.

Po powrocie do domu przyszedł czas na oględziny i decyzje co dalej. Aby nie tracić sezonu decyzja mogła być tylko jedna. Wracamy na tor, na kolejne zawody.

„Ten sezon to dla mnie nauka samochodu, więc każde zawody są cenne na przyszłość” – krótko podsumował swoją decyzję Piotr

Zakupione zostało nowe nadwozie Hondy Civic EP3 i rozpoczął się transfer podzespołów. Na szczęście udało się odzyskać najważniejsze rzeczy czyli silnik, skrzynię biegów i zawieszenie. Czas jednak płynie nie ubłaganie i prace jeszcze trwają, a do zawodów zostało kilka dni. Optymistyczne jest, że uda się wyrobić na czas. Gorzej, że nie będzie okazji na przetestowanie i ustawienie auta. Pierwsze kilometry będą więc podwójnie ważne w najbliższy weekend w Poznaniu. Trzymamy kciuki, aby Piotr odczarował nowy Tor Rallycross Poznań.

„Mam zamiar powalczyć. A jak wyjdzie, zobaczymy” – dodaje Piotr

Piotr Budzyński

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE