Damian Litwinowicz odlicza dni do Magicznego Weekendu

fot. Jakub Nitka

Przed nami ciąg dalszy rywalizacji w Mistrzostwach Europy Rallycross. Zawodnicy wystartują w Szwecji na torze Holjes. To nieoficjalne centrum rallycrossu w Europie. A dni zawodów na tym torze zyskały określenie Magicznego Weekendu.

Holjes to punkt obowiązkowy na mapie każdego miłośnika rallycrossu. Bardzo dynamiczna konfiguracja, skoki, przejścia przez szczyty i tłumy publiczności tworzą niesamowitą atmosferę na tym obiekcie. Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy dotrą tutaj już 1 i 2 lipca. To również tradycja, że runda w Szwecji jest w pierwszy weekend lipca, tak aby nikt nie miał wątpliwości kiedy odbywają  się tutaj zawody.

Zobacz także: lista zgłoszeń na ERX3 w Holjes

Damian Litwinowicz przybywa tutaj jako lider klasyfikacji ERX3. Dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce to doskonały wynik i idealne rozpoczęcie sezonu. Bardzo krótkiego sezonu bowiem zaplanowano tylko 5 rund dla serii ERX3. Więc już ponad połowa za nami. Po rywalizacji w Szwecji będzie finał w Niemczech w Estering. Nie ma wiec miejsca na taktyczne punkty, walka toczy się na 100% bez wytchnienia.

Obecnie Damian Litwinowicz prowadzi w klasyfikacji z przewagą 12 punktów nad drugim w punktacji Espenem Isakserte i 18 punktami nad Nilsem Vollandem. Wszyscy startują w autach marki Audi ze stajni Volland Racing. Widać więc, że walka o tytuł będzie wewnętrzną walką w zespole.

Zobacz także: Klasyfikacja ERX3 2023 przed zawodami w Szwecji

Cała rywalizacja z Holjes będzie relacjonowana na żywo na antenie stacji MotoWizja. Poniżej harmonogram wszystkich zaplanowanych wejść LIVE:

>> Sobota, 01.07

 WORLD RX OF SWEDEN NA ŻYWO W MOTOWIZJI

„Magiczny Weekend” w szwedzkim Höljes rozpoczyna się! Sobota podczas rallycrossowych zmagań to czas biegów kwalifikacyjnych, a także sesji SuperPole dla kierowców mistrzostw świata.

 11:00 SuperPole (NA ŻYWO)

13:00 World RX H4/Euro RX3 SF/ RX2e SF/Euro RX1 SF/Euro RX3 F/ RX2e F (NA ŻYWO)

16:00 World RX SF/Euro RX1 F/World RX F (NA ŻYWO)

 

>> Niedziela, 02.07

 WORLD RX OF SWEDEN NA ŻYWO W MOTOWIZJI

 Niedziela jest dniem finałów. Po ostatnich biegach na najlepszych czekają półfinały i finały swoich kategorii. Najmocniej kciuki będziemy trzymać za lidera klasyfikacji generalnej Euro RX3, zwycięzcę pierwszych dwóch rund sezonu mistrzostw Europy Damiana Litwinowicza.

 11:00 World RX H3/Euro RX3/Euro RX1/RX2e H4 (NA ŻYWO)

13:30 Euro RX3/Euro RX1/RX2e/World RX H1 (NA ŻYWO)

15:00 Euro RX3/Euro RX1/RX2e/World RX H2 (NA ŻYWO)

17:00 Euro RX3/Euro RX1/RX2e H3 (NA ŻYWO)