środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiDwernicki wygrywa niedzielny wyścig WSMP

Dwernicki wygrywa niedzielny wyścig WSMP

Jakub Dwernicki odniósł swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Kierowca Porsche 911 GT3 Cup pokonał Ivana Sołtysa i Tomasza Magdziarza w niedzielnym wyścigu na Torze Poznań.

Z pole position wystartował Jacek Zielonka w Radicalu SR3, lecz już w pierwszym zakręcie prowadzenie odebrał mu Dwernicki. Zielonka początkowo skutecznie utrzymywał jednak za sobą Tomasza Magdziarza i Ivana Sołtysa.

Taka kolejność utrzymywała się przez pierwszych kilka okrążeń, do momentu, gdy Sołtys, Magdziarz i Rzepecki wyprzedzili Zielonkę. Nie był to koniec złych wiadomości dla zdobywcy pole position, który na szóstym okrążeniu znalazł się poza torem w pierwszym zakręcie i tak zakończył swój wyścig.

Spowodowało to wyjazd samochodu bezpieczeństwa, a wyścig został wznowiony na pięć minut przed końcem. W sprincie do linii mety Dwernicki utrzymał pierwsze miejsce, choć Sołtys nie pozwalał mu odjechać, finiszując zaledwie 0,232 sekundy za zwycięzcą. Magdziarz był trzeci, musząc w końcówce bronić się przed Sebastianem Mielcarkiem i Bartoszem Opiołą w Lamborghini. Adam Rzepecki był szósty, przed Błażejem Wojciechowskim.

Wśród aut do 3,5 litra triumfował Tomasz Rzepecki w Volkswagenie, pokonując o 0,140 sekundy Łukasza Stolarczyka. Podium uzupełnił Jakub Franek, za którym metę przejechał Krzysztof Zagórski.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE