Fabio Quartararo – szykuje się transfer z Moto GP do F1?

Fabio Quartararo
Fabio Quartararo w bolidzie Mercedesa

Mistrz świata MotoGP – Fabio Quartararo – zdradził, że chciałby przetestować bolid Mercedesa. Czy kierowca fabrycznego zespołu Yamahy w motocyklowych mistrzostwach świata chciałby się przebranżowić?

Fabio Quartararo jest obecnym mistrzem świata i liderem tabeli w MotoGP. Aktualnie jeździ w barwach fabrycznego zespoły Yamahy, którego sponsorem jest firma Monster Energy, występująca również na bolidach Mercedesa w F1. Zawodnik jeżdżący do tej pory na motocyklach został zaproszony na Grand Prix Francji, gdzie przyglądał się pracom zespołu.

Zobacz: Transmisja F1 2023 – Viaplay szykuje drakońskie podwyżki

Przy okazji spotkania pojawił się wątek potencjalnych testów w bolidzie Formuły 1. Quartararo poinformował później, że nic nie zostało potwierdzone w tej kwestii. Zapytany przez dziennikarzy przed nadchodzącym Grand Prix Wielkiej Brytanii potwierdził, że bardzo chętnie chciałby spróbować jazdy takim samochodem.

Quartararo przyznał się, że korzystał z symulatora i siedział w samochodzie wyścigowy, ale nie miał jeszcze okazji, żeby go przetestować. Motocyklowy mistrz świata spotkał się również Z Lewisem Hamiltonem. Panowie spędzili razem dzień, ale jak poinformował Quartararo, nie rozmawiali o wyścigach.

Fabio Quartararo
Fabio Quartararo

Jeśli testy dojdą do skutku, nie będzie to pierwszy przypadek, kiedy kierowca wyścigowy przesiada się z motocykla do bolidu F1. W 2019 roku firma Monster zorganizowała testy w Walencji, gdzie Hamilton miał okazję wymienić się sprzętem z Valentino Rossim. Brytyjczyk wypróbował swoich sił na motocyklu Yamaha YZR-M1, a motocyklista wsiadł za kierownicę bolidu Mercedesa – W08. Jeszcze wcześniej, w 2016 roku Jorge Lorenzo sprawdzał możliwości W05.