Za nami trzecia odsłona cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. W sobotę drugiego lipca zawodnicy i zawodniczki ponownie stanęli do rywalizacji na szutrowym obiekcie w Kamieniu Śląskim – po wymagających odcinkach, wytyczonych przez Jakuba „Colina” Brzezińskiego. Triumfatorem w klasyfikacji generalnej został reprezentant gospodarzy – Piotr Nowak z ATLAS WARD Motorsport, występujący także w klasie Audi Cup. W klasie GOŚĆ wygrał z kolei Artur Długosz.

Piotr Nowak

„Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiego wyniku. To już trzecia runda tego cyklu i jednocześnie pierwsza, którą udało mi się ukończyć. Sprzęt wytrzymał – może jest w tym trochę zasługa uspokojenia głowy kierowcy, który zapragnął w końcu dojechać do mety. To świetne dopełnienie tego weekendu. Szuter to miejsce, w którym czuję się najlepiej. Cały czas się w tym rozwijam i chcę brać w tym udział. Bardzo dziękuję organizatorom, dziękuję też za wsparcie firmie Atlas Ward, która umożliwia mi te starty i wspiera pasję swoich pracowników.”

Piotr Nowak otrzymał na podium iście mistrzowskie przywitanie. Najpierw za jego kołnierz trafiła zawartość kilku butelek szampana, a następnie, w stylu triumfatorów Rajdu Sardynii, wskoczył on do basenu, który w ten upalny weekend pomagał się schłodzić wszystkim, którzy zdecydowali się na odwiedzenie trzeciej rundy Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward.


Piotr Nowak

„Zdecydowanie panowały dziś inne warunki niż na odcinku testowym, gdzie kurz mieliśmy praktycznie wszędzie, a temperatura sięgała zenitu. W dzisiejszych warunkach samochód zupełnie inaczej zachowywał się na tym podłożu. Odcinki były bardzo szybkie, precyzyjne, w dużym stopniu nastawione na sprawdzenie odwagi kierowcy. Ze względu na ograniczenia sprzętowe nie było tutaj żadnego skakania, ale było za to szanowanie prędkości. Myślę, że to się opłaciło.”

Artur Długosz, zasiadający za kierownicą Peugeota 208 R2, triumfował w klasie GOŚĆ. Drugie miejsce w tej kategorii należało do Jarosława Pawlińskiego, który w miniony weekend ścigał się Subaru Imprezą STI. Trzecią lokatę wśród gości zajęła Balbina Gryczyńska w Fordzie Fiesta R2.

Artur Długosz

„Udało się dotrwać do końca i podyktować tempo, chociaż cały czas jest co poprawiać. Traktowałem to wydarzenie jako trening przed Rajdem Žemaitija. Czuję się dobrze, jak auto jedzie w pełnym poślizgu, dlatego szczególnie podobały mi się przejścia – im szybciej można się złożyć w zakręt, tym większa frajda. Chciałbym, aby ta technika była u mnie powtarzalna w każdej sekcji. Na pewno wrócę tutaj w przyszłości, ponieważ będę chciał jak najwięcej trenować jazdę na szutrze.”

Kolejne ekscytujące odcinki specjalne przygotował niezawodny Jakub „Colin” Brzeziński. Zawodnicy i zawodniczki jak zawsze stali przed nie lada wyzwaniem, aby poradzić sobie ze wszystkimi pułapkami, jakie na szutrowym obiekcie w Kamieniu Śląskim przygotował dla nich „Colin”. Sam twórca tras miał jednak powody do komplementowania całej stawki.


Jakub „Colin” Brzeziński

„Przygotowałem dwa nowe oesy. Zawsze staram się coś zmieniać. Mimo tego, że czasami pokonuje się te same fragmenty trasy, to często przy innej prędkości, dzięki czemu staje się to tak naprawdę zupełnie nową partią. Było dużo chytrych miejsc, ale zawodnicy coraz mocniej mnie zaskakują – oczywiście pozytywnie. Jest tutaj naprawdę bardzo trudno, a oni jadą coraz pewniej, coraz szybciej, a przede wszystkim nie wypadają z trasy. Cieszę się, że poznają tutaj prawdziwą stronę motorsportu”

W klasyfikacji generalnej, która oczywiście padła łupem Piotra Nowaka z ATLAS WARD Motorsport, drugie miejsce należało do Macieja Stępniaka w Subaru Imprezie (Klasa 5 – 1 miejsce). Trzecią lokatę wywalczył Robert Olszowski (Audi Cup – 2 miejsce). Zaraz za podium znalazł się Janek Wnuk w BMW 318 iS (Klasa 5 – 2 miejsce), a piąta pozycja należała do Agaty Żuk (Audi Cup – 3 miejsce).

Stawkę trzeciej rundy Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward uzupełnili kolejno: Grzegorz Wysocki w Peugeocie 206 RC (Klasa 4 – 1 miejsce) oraz Daniel Skorupa w Peugeocie 205 GTI (Klasa 3 – 1 miejsce).

Teraz organizatorów i uczestników czeka przerwa. Na szutrowy obiekt do Kamienia Śląskiego powracamy już 24 września. Serdecznie zapraszamy!