wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyCross CountryUdany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

Udany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

W dniach 26 czerwca – 1 lipca w Żaganiu i Drawsku Pomorskim odbywał się słynny Rallye Breslau. Zawodnicy w tym roku zmagali się z historyczną trasą, sprzed wielu lat, a także z nocną rywalizacją na drawskich poligonach, pokonując w sumie ponad 1000 kilometrów. Ekipa Proxcars TME Rally Team także podjęła to wyzwanie – Rallye Breslau ukończyli na 12 miejscu klasy Cars Open.

Prolog, który otworzył rajd z samego rana, miał zaledwie siedem kilometrów. Świetnie na trasie spisali się Magda Zając i Adam Szelerski, którzy zajęli szóste miejsce w klasie.

Podczas etapu pierwszego, 27 czerwca, na zawodników czekały trzy odcinki specjalnie o łącznej długości 127 kilometrów. Trasa wiodła przez polskie, kopne piaski. Ten dzień ekipa Proxcars TME Rally Team zakończyła na piątej pozycji w swojej klasie.

Kolejny dzień nie ułożył się tak dobrze – przez pomyłkę w nawigacji zespół zamiast wyjechać na kolejną pętlę, przeciął linie mety przez co polski duet nie pokonał drugiego etapu o łącznej długości 190 kilometrów. Zespół uplasował się daleko w klasyfikacji.

W środę rajdowa karawana przeniosła się do Drawska Pomorskiego, aby tam powalczyć w jeszcze trzech etapach, a potem przekroczyć metę i zakończyć zmagania. Tam na Magdę Zając i Adama Szelerskiego czekało sporo wyprzedzania oraz nadrabiania przez wydarzenia poprzedniego dnia. Etap trzeci łącznie liczył sobie 240 kilometrów, a wcześniej wspomniana ekipa ulokowała się na miejscu 28.

Etap czwarty miał łącznie blisko 260 kilometrów. Na jego trasie zawodnicy przekraczać musieli przeszkody wodne i dziury pełne błota, powstałe wcześniej. Podczas rywalizacji nie padało za dużo. Tego dnia biorący udział w zawodach kierowcy pokonali dwa odcinki specjalne, jeden w nocy. Zespół Proxcars TME Rally Team za dnia uplasował się na dziewiątym miejscu, a nocą – na czternastym.

Ostatni etap odbył się w piątek i miał 80 kilometrów. Podczas niego Magda Zając i Adam Szelerski prezentowali świetne tempo, ostatecznie odnotowując piątą pozycję na odcinku oraz awans na miejsce dwunaste w klasyfikacji generalnej zawodów.

Magda Zając świetnie czuła się rywalizując z wieloma kierowcami:
– Za nami jest już największy rajd cross-country organizowany na terenie Polski, który osobiście bardzo lubię. W odróżnieniu od innych rajdów, w rywalizacji w mojej klasie bierze udział kilkadziesiąt załóg, a to inne uczucie niż start w grupie kilku aut.

– To był mój drugi Breslau, ale tegoroczny był wyjątkowy ze względu na osobę, która zasiadła na prawym fotelu. Szef zespołu, Adam Szelerski, bo o nim mowa, dał się przekonać, aby poznać wreszcie „od drugiej strony” jak sprawuje się samochód, który wymyślił, zbudował i ulepsza. Myślę, że było to ciekawie i użyteczne doświadczenie dla nas obu – powiedziała Polka, podsumowując występ Szelerskiego na fotelu pilota.

Zając uważa jednak, że było ich stać na więcej:
– Ostatecznie zajęliśmy 12 pozycję w klasie Open, na 39 startujących samochodów. Stać było nas na więcej. Niektóre odcinki kończyliśmy na pozycjach jak piąta, szósta, siódma, ale to trudny rajd z bardzo wyrównaną stawkę, więc małe błędy kosztują wiele. Istotne jest to, że nasza Bestyjka za każdym razem potwierdza, że pod opieką Proxcars jest samochodem niezawodnym, uniwersalnym i wręcz pancernym, gotowym do startów na afrykańskich pustyniach jak i Drawskich czołgowiskach.

Teraz, na zawodników Proxcars TME Rally Team czeka kolejny sprawdzian: już niedługo, bo 7 – 10 lipca, zmierzą się z kamienistymi dolinami rzecznymi podczas Italian Baja.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

Niefortunne przejęzyczenie podczas transmisji F1

Komentowanie na żywo i przekazywanie emocji towarzyszących F1 to naprawdę niełatwe zadanie, które wymaga pełnego skupienia, opanowania...

NAJPOCZYTNIEJSZE