Gładysz i Przyrowski na drodze do Akademii Kierowców Ferrari!

gladysz-przyrowski-ferrari
Fot. Ferrari

Dwóch polskich kierowców kartingowych Maciej Gładysz i Jan Przyrowski, zostali zaproszeni przez prestiżową Akademię Kierowców Ferrari do udziału w obozie sprawdzającym umiejętności młodych kierowców. Polacy będą odbywać trening fizyczny, mentalny, a także jazdę za kierownicą bolidu Formuły 4.

Akademia Kierowców Ferrari (FDA) to stworzona przez Ferrari szkoła kierowców, która sprowadza do Maranello utalentowanych młodych ludzi, aby ocenić ich potencjał, korzystając z zasobów programu młodych kierowców Ferrari. W przeszłości szeregi FDA zasilali tacy kierowcy Formuły 1 jak Jules Bianchi, Charles Leclerc, Sergio Perez, Lance Stroll czy Guanyu Zhou.

Z początkiem sierpnia rozpoczął się kolejny obóz, w którym uczestniczy dwóch Polaków – Maciej Gładysz i Jan Przyrowski. Kierowcy zostali wybrani przez FDA za rekomendacją uznanego producenta i zespołu kartingowego Tony Kart, który jest również partnerem akademii Ferrari w zakresie skautingu. Oprócz Gładysza i Przyrowskiego udział w obozie biorą również mistrz Włoch w kartingu z 2021 roku Francesco Marenghi i Giacomo Pedrini, który stawia pierwsze kroki w single seaterach.

Wspomniana czwórka kierowców przybyło siedziby Scuderii, gdzie mieści się Akademia Kierowców Ferrari i z marszu przystąpiła do pracy z sesjami dotyczącymi różnych aspektów życia kierowcy wyścigowego: treningu fizycznego, lekcji teorii sportów motorowych i radzenia sobie ze stresem. Następnie odwiedzili obiekt Fiorano i wypróbowali symulator Formuły 4, przygotowując się do środowych jazd na torze bolidem Formuły 4 Tatuus, wyposażonym w takie same opony, jak w mistrzostwach Włoch tej kategorii i dostarczanych przez partnera technicznego obozu FDA – Pirelli. Obóz zakończy się w piątek, kiedy eksperci FDA spotkają się, aby zdecydować, czy któryś z czterech kierowców zrobił wystarczająco dużo, aby zasłużyć na miejsce w Światowych Finałach Skautingu, które odbędą się w tym roku (w okolicach jesieni).

Maciej Gładysz w ubiegłym sezonie zajął 4. miejsce w kartingowych Mistrzostwa Świata FIA we Włoszech, a na tych samych zawodach drugim wicemistrzem mistrzem świata w kategorii OK JUNIOR został Jan Przyrowski.

Za dwójkę naszych kierowców trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia w trakcie obozu!