Gran Turismo 7 – premiera już w marcu!

Gran Turismo 7

Siódma odsłona długo wyczekiwanego symulatora wyścigów na PS4 i PS5 zadebiutuje już na początku marca. Producent ujawnił trochę szczegółów w nowym Gran Turismo 7 – na graczy czeka ponad 400 różnych samochodów oraz 34 tory wyścigowe.

Seria Gran Turismo to jedna z najgorętszych, wyścigowych premier na konsolę Playstation w tym roku. Minęło już prawie 10 lat od debiutu szóstej odsłony, a w międzyczasie firma Polyphony Digital wydała pod koniec 2017 roku na rynek Gran Turismo Sport, która miało uspokoić apetyt wielu milionów fanów na całym świecie.

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze, potwierdzone informacje na temat Gran Turismo 7. Producenci przewidzieli ponad 400 samochodów z różnych epok podzielonych na 60 marek z całego świata. Znajdą coś dla siebie fani klasyków, aktualnie dostępnych modeli i konceptów. Gracze będą mogli wybierać pomiędzy nowymi samochodami dostępnymi w salonie, używanymi oraz prawdziwymi perełkami dostępnymi specjalnie przygotowanym „Legendarnym Salonie Samochodowym”.

Gran Turismo 7

Mocno rozbudowany będzie również sklep z akcesoriami tuningowymi. Do każdego pojazdu ma być dostępnych ponad 60 części. Gracz będzie mógł personalizować wygląd samochodu, a także umyć go lub przeprowadzić szybki serwis. Przygotowano ponad 650 elementów poprawiających dynamikę, 130 wzorów felg oraz przeszło 1200 lakierów nadwozia. Dodatkowo będzie można tworzyć własne kolory oraz kalkomanie. Po skompletowaniu wszystkich przeróbek można skorzystać z trybu „Scapes”, a następnie strzelić zdjęcie samochodu w pięknej scenerii i pochwalić się nim w social mediach.

Preczytaj: Nowa Toyota GR Supra w marcowej wersji Gran Turismo Sport

Zakupione w wirtualnym świecie pojazdy będzie można testować na 34 obiektach dostępnych w 97 układach. Znajdą się tam autentyczne obiekty, a także wirtualne miejscówki znane wszystkim fanów serii Gran Turismo.

Gran Turismo 7

W siódmej edycji gry pojawi się „Gran Turismo Cafe”, w którym gracze będą dostawać zadania do wykonania i odblokowywać samochody, a przy okazji dowiedzą się wielu ciekawostek związanych z danym modelem czy marką. Oprócz typowego ścigania się będzie dostępny nowy tryb „Music Rally”, który będzie polegać na dojeżdżaniu do konkretnych punktów z dobrą muzyką w tle. Podczas jazdy będzie doładowywany specjalny licznik po wykonaniu konkretnego zadania. To jedne z wielu nowości, które pojawią się w grze. Więcej informacji pojawi się z pewnością na kilka chwil przed debiutem nowej odsłony.

Premiera Gran Turismo 7 została zaplanowana na 4 marca 2022 roku. Ten długo wyczekiwany tytuł będzie dostępny wyłącznie na konsole Playstation 4 i Playstation 5.

Zobaczcie na filmie, jak prezentują się pierwsze kadry z gry udostępnione przez producenta Gran Turismo 7.