niedziela, 23 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGryazin rezygnuje z VW Polo R5. W Grecji zmieni auto!

Gryazin rezygnuje z VW Polo R5. W Grecji zmieni auto!

Nikolay Gryazin, rosyjski kierowca rajdowy, zdobywca wicemistrzostwa Europy z 2018 roku, w najbliższym rajdzie WRC, czyli legendarnym Rajdzie Grecji, zamieni Volkswagena Polo GTI R5 na… Forda Fiesta Rally2. Będzie to debiut Gryazina w konstrukcji od M-Sportu.

Od kilku sezonów Nikolay Gryazin to jedna z ważnych postaci światowej czołówki rajdowej. Obecnie Rosjanin zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji WRC2, ale w 2018 roku był wicemistrzem ERC i ma na koncie kilka wygranych rajdów.

Gryazin podczas swojej kariery najdłużej wierny był Skodzie Fabii R5, ale ścigał się także za kierownicą Hyundaia i20 R5, a od pewnego czasu, zasiada za kierownicą nieco mniej popularnego Volkswagena Polo R5. Wszystko jednak wskazuje na to, że to już koniec  współpracy Rosjanina z niemiecką marką.

„Osiągnęliśmy punkt, w którym musimy zdecydować, gdzie iść w 2022 roku i w następnych latach. Ponieważ Polo nie jest już produkowane, postanowiliśmy zmienić samochód – jedną z opcji jest Fiesta” – tak Nikolai Gryazin skomentował dla wrc.com, decyzję o zamianie auta już podczas najbliższej rudny WRC – Rajdu Grecji.

„Bardzo podobały mi się tegoroczne występy Fiesty na szutrze (a także na asfalcie), więc chciałbym pojechać tym autem sam, żeby się upewnić. Samochód dostarczy mi firma M-Sport, pod której patronatem również będziemy startować w greckim rajdzie, ale nadal jako członkowie ekipy Movisport” – dodał Gryazin.

Co ciekawe dla Gryazina zarówno występ za kierownicą forda Fiesty, jak i sam udział w legendarnym rajdzie Grecji nazywanym też Rajdem Akropolu, będą nowością.

 

Hugo Bitter
Pasjonat motorsportu w każdej postaci, jednocześnie amatorsko ścigający się – od kartingu po Sueperoesy. Miłośnik podróży i tropiciel torów wyścigowych – tych znanych i tych już zapomnianych

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Dramat Ogiera, Loeb królem Monte-Carlo!

Co to był za początek sezonu! Gdy wydawało się, że Sebastien Ogier pewnie pędzi po pierwszy triumf...

DARVIT 9 Walimska Zimówka – wyniki on-line

Walimska Zimówka 2022
DARVIT 9 Walimska Zimówka przebiega w warunkach zimowych! Śledźcie wyniki on-line! Po 3 odcinkach nasza redakcyjna załoga...

SuperOES Tor Kielce – 1 runda – wyniki i on-board

1 SuperOES 2022
SuperOES na Torze Kielce wszedł w sezon 2022 zimowo, z 80 ostatecznie sklasyfikowanymi uczestnikami i jak to...

Polak wygrywa w Abu Zabi

Roman Ziemian był częścią pięcioosobowej załogi, która sięgnęła po zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu w Abu Zabi, za...

Filmowe podsumowanie 2021 roku załogi Rally and Race i… nasze plany, nie tylko rajdowe

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego sezony 2021 w wykonaniu naszego redakcyjnego Subaru z naczelnym za kierownicą. Niestety,...

NAJPOCZYTNIEJSZE