środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGryazin rezygnuje z VW Polo R5. W Grecji zmieni auto!

Gryazin rezygnuje z VW Polo R5. W Grecji zmieni auto!

Nikolay Gryazin, rosyjski kierowca rajdowy, zdobywca wicemistrzostwa Europy z 2018 roku, w najbliższym rajdzie WRC, czyli legendarnym Rajdzie Grecji, zamieni Volkswagena Polo GTI R5 na… Forda Fiesta Rally2. Będzie to debiut Gryazina w konstrukcji od M-Sportu.

Od kilku sezonów Nikolay Gryazin to jedna z ważnych postaci światowej czołówki rajdowej. Obecnie Rosjanin zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji WRC2, ale w 2018 roku był wicemistrzem ERC i ma na koncie kilka wygranych rajdów.

Gryazin podczas swojej kariery najdłużej wierny był Skodzie Fabii R5, ale ścigał się także za kierownicą Hyundaia i20 R5, a od pewnego czasu, zasiada za kierownicą nieco mniej popularnego Volkswagena Polo R5. Wszystko jednak wskazuje na to, że to już koniec  współpracy Rosjanina z niemiecką marką.

„Osiągnęliśmy punkt, w którym musimy zdecydować, gdzie iść w 2022 roku i w następnych latach. Ponieważ Polo nie jest już produkowane, postanowiliśmy zmienić samochód – jedną z opcji jest Fiesta” – tak Nikolai Gryazin skomentował dla wrc.com, decyzję o zamianie auta już podczas najbliższej rudny WRC – Rajdu Grecji.

„Bardzo podobały mi się tegoroczne występy Fiesty na szutrze (a także na asfalcie), więc chciałbym pojechać tym autem sam, żeby się upewnić. Samochód dostarczy mi firma M-Sport, pod której patronatem również będziemy startować w greckim rajdzie, ale nadal jako członkowie ekipy Movisport” – dodał Gryazin.

Co ciekawe dla Gryazina zarówno występ za kierownicą forda Fiesty, jak i sam udział w legendarnym rajdzie Grecji nazywanym też Rajdem Akropolu, będą nowością.

 

Hugo Bitter
Pasjonat motorsportu w każdej postaci, jednocześnie amatorsko ścigający się – od kartingu po Sueperoesy. Miłośnik podróży i tropiciel torów wyścigowych – tych znanych i tych już zapomnianych

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE