Gus Greensmith zdradził plany na sezon 2024

106
Greensmith

Wbrew plotkom i spekulacjom, Gus Greensmith nie wraca do M-Sportu i nie przesiada się do najnowszej Toyoty GR Yaris Rally2. Brytyjczyk pozostanie przy Skodzie Fabii RS Rally2 obsługiwanej przez Toksport, chcąc powalczyć o… tytuł mistrza świata WRC2!

Greensmith potwierdził, iż zamierza podążać podobną ścieżką, jak w ubiegłym sezonie. Po pierwsze, jego głównym celem będzie walka w WRC2, Gus wystartuje w siedmiu rundach, wypełniając regulaminowe maksimum. W ramach treningu, Brytyjczyk pojawi się też na „mniejszych”, krajowych imprezach. Potwierdzono, iż Gus nie wystartuje w Monte-Carlo. Wiecznie uśmiechnięty zawodnik nie ukrywał swojej radości z pozostania przy Skodzie:

Fantastycznie jest pozostać ze Skodą w 2024 roku. Wspólnie odnieśliśmy wielki sukces w 2023 i chcemy zawalczyć o tytuł mistrza świata. Tym razem nie zadowoli nas druga lokata, chcemy być o jedno „oczko” wyżej. Nie mogę doczekać się naszej dalszej współpracy!”.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

W sezonie 2023 Gus Greensmith wystartował w dwunastu, oficjalnych imprezach, skupiając się przede wszystkim na rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Przy współpracy z Toksportem, Brytyjczyk pojawił się na oesach aż dziewięciu rund (dwa dodatkowe, jedynie treningowe występy) stając się jednym z faworytów do triumfu w klasie WRC2. Ostatecznie zaliczył dwie, szutrowe wiktorie – w Meksyku oraz Portugalii, które pozwoliły mu wywalczyć srebrny medal. Czempionem WRC2 został inny reprezentant Toksportu, Andreas Mikkelsen.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.