środa, 18 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEHass rozstaje się z Mazepinem

Hass rozstaje się z Mazepinem

Według niemieckiego oddziału serwisu Sky Sport, amerykański zespół Formuły 1 już rozstał się z rosyjskim kierowcą, a nawet ma już jego następcę.

Sytuacja amerykańskiej stajni robi się coraz trudniejsza. Najpierw po wtargnięciu rosyjskich wojsk na Ukrainę zespół postanowił zdjąć logo rosyjskiego sponsora z bolidów, później w wyniku sankcji nałożonych przez FIA na rosyjskich sportowców Mazepin chcąc dalej jeździć nie mógł by występować pod flagą rosyjską. Dokładając do tego zakaz startów w Wielkiej Brytanii dla rosyjskich i białoruskich sportowców nałożony przez Motorsport UK zespół z USA nie ma wyjścia. Musi rozstać się z Nikitą Mazepinem, co w konsekwencji prowadzi także do wycofania rosyjskiego sponsora, firmy Uralkali.

Według niemieckiego oddziału serwisu Sky Sports wczoraj zespół pożegnał się z Mazepinem. Szczegółów jeszcze nie znamy. Oficjalne oświadczenie ma się pojawić w ciągu kilku dni. Odnośnie tej sytuacji wypowiedział się inny były kierowca F1, Ralf Schumacher:

„To całkowite oddzielenie musi nastąpić teraz. Mamy dwa czynniki: z jednej strony jest presja zewnętrzna, a z drugiej fakt, że Haas jest zespołem amerykańskim. Ale szef zespołu Günther Steiner  podkreślił, że jest wystarczająco silny finansowo. Wyobrażam sobie też, że jeden lub drugi sponsor wyjdzie zza rogu. Myślę, że zespół zlikwiduje tę lukę”

fot, oficjalny profil Twitter Pietro Fittipaldi

Jak podaje sport.sky.de kierowca który ma zastąpić Mazepina to pełniący do tej pory rolę kierowcy rezerwowego Pietro Fittipaldi. Ma on wsiąść do bolidu już podczas testów w Bahrajnie 10-12 marca.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

eWER-results i DirtFish łączą siły

Pod koniec lutego tego roku portal eWRC-results.com zawiesił swoją działalność z powodu braku funduszy. Pisaliśmy o tym...

Porsche 911 Turbo S – spodnie do zadań specjalnych

Od kilku dekad Porsche wyznacza standardy w trudnej sztuce łączenia luksusu z niewyobrażalnymi wręcz osiągami. Wszystko to...

Rajd Portugalii 2022 – wypadek na zapoznaniu

Rajd Portugalii 2022 już w najbliższy weekend i już mamy pierwszą groźną sytuację podczas zapoznania. Na jednej...

19. Wyścig Górski Prządki – harmonogram

19. Wyścig Górski Prządki Valvoline wystartuje już w ten weekend. Na jednej trasie rozegrane zostaną trzy imprezy....

Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka przed największym wyzwaniem sezonu 2022

Niespełna dwa tygodnie od zakończenia rywalizacji w Klatovy, cała stawka Mistrzostw Czech przygotowuje się do walki o...

NAJPOCZYTNIEJSZE