piątek, 27 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEHass rozstaje się z Mazepinem

Hass rozstaje się z Mazepinem

Według niemieckiego oddziału serwisu Sky Sport, amerykański zespół Formuły 1 już rozstał się z rosyjskim kierowcą, a nawet ma już jego następcę.

Sytuacja amerykańskiej stajni robi się coraz trudniejsza. Najpierw po wtargnięciu rosyjskich wojsk na Ukrainę zespół postanowił zdjąć logo rosyjskiego sponsora z bolidów, później w wyniku sankcji nałożonych przez FIA na rosyjskich sportowców Mazepin chcąc dalej jeździć nie mógł by występować pod flagą rosyjską. Dokładając do tego zakaz startów w Wielkiej Brytanii dla rosyjskich i białoruskich sportowców nałożony przez Motorsport UK zespół z USA nie ma wyjścia. Musi rozstać się z Nikitą Mazepinem, co w konsekwencji prowadzi także do wycofania rosyjskiego sponsora, firmy Uralkali.

Według niemieckiego oddziału serwisu Sky Sports wczoraj zespół pożegnał się z Mazepinem. Szczegółów jeszcze nie znamy. Oficjalne oświadczenie ma się pojawić w ciągu kilku dni. Odnośnie tej sytuacji wypowiedział się inny były kierowca F1, Ralf Schumacher:

„To całkowite oddzielenie musi nastąpić teraz. Mamy dwa czynniki: z jednej strony jest presja zewnętrzna, a z drugiej fakt, że Haas jest zespołem amerykańskim. Ale szef zespołu Günther Steiner  podkreślił, że jest wystarczająco silny finansowo. Wyobrażam sobie też, że jeden lub drugi sponsor wyjdzie zza rogu. Myślę, że zespół zlikwiduje tę lukę”

fot, oficjalny profil Twitter Pietro Fittipaldi

Jak podaje sport.sky.de kierowca który ma zastąpić Mazepina to pełniący do tej pory rolę kierowcy rezerwowego Pietro Fittipaldi. Ma on wsiąść do bolidu już podczas testów w Bahrajnie 10-12 marca.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zimowe testy przed Rajdem Szwecji 2023 – HYUNDAI | TOYOTA [wideo]

Dopiero opadły emocje po Monte Carlo, a ekipy fabryczne już testują w zimowych warunkach przed Rajdem Szwecji...

Wybierz się na wyścig European Le Mans Series z Inter Europol Competition

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się najbliższą niedzielę. Swój wkład w to wielkie święto dobroczynności ma...

Kalendarz – Puchar Toru Modlin 2023

Podajemy terminy dla Pucharu Toru Modlin na sezon 2023. W tym roku zaplanowano 4 rundy. Sezon rozpocznie...

Twierdza Modlin ponownie będzie gościć kierowców amatorów

Tor Modlin ponownie rozpocznie sezon mocnym uderzeniem. Przed Pucharem Toru kierowcy amatorzy spotkają się w Twierdzy Modlin...

Wsiądź do Škody Fabii Rally2 evo przed Valvoline Rajd Małopolski 2023!

VD Dystrybutor Valvoline, Valvoline Rajd Małopolski i MotoOrkiestra Kraków grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here