środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHoffmann nowym zwycięzcą w WORK STUFF Super S Cup

Hoffmann nowym zwycięzcą w WORK STUFF Super S Cup

Cztery wyścigi sezonu 2022 WORK STUFF Super S Cup przyniosły czterech różnych zwycięzców. Sobotni wyścig czerwcowej rundy na Torze Poznań padł łupem tegorocznego debiutanta Patryka Hoffmanna.

Po zajęciu siódmego miejsca w piątkowym wyścigu, z pole position wystartował Michał Walczak-Makowiecki. Utrzymał on prowadzenie po pierwszym okrążeniu, a na drugie miejsce wyszedł zwycięzca z poprzedniego dnia Tomasz Pawlaczyk, który jeszcze przed linią startu wyprzedził Michała Molskiego, a przed końcem pierwszego okrążenia jeszcze czterech innych kierowców.

Błyskawiczny start Pawlaczyka był jednak nieco za szybki i wkrótce musiał zjechać do boksów na karę drive-through. Prowadzenie w tym momencie objął Adam Karkuszewski, który po starcie z piątej pozycji przebił się do przodu na koniec drugiego okrążenia.

Karkuszewskiego zaczął ścigać jednak Hoffmann, który początkowo stracił dwie pozycje, lecz szybko zaczął odrabiać straty. Na siódmym okrążeniu przypuścił skuteczny atak na lidera i objął prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety. Karkuszewski początkowo próbował go ścigać, lecz ostatecznie nie zdołał utrzymać tempa prowadzącego i finiszował ze stratą ponad pięciu sekund.

W stosunku do poprzedniego dnia, Karkuszewski zamienił się pozycjami z Michałem Molskim, który zajął trzecie miejsce. Po odbyciu kary drive-through, Pawlaczyk rozpoczął marsz w górę stawki, który zakończył wyprzedzając Jerzego Drabenta na ostatnim okrążeniu w walce o czwartą lokatę. Szósty był Tomasz Augustyniak, przed Grzegorzem Stępniem i Bartłomiejem Tabaczyńskim, a czołową dziesiątkę uzupełnili Damian Stachowiak – który również musiał odbyć karę drive-through – i Michał Walczak-Makowiecki.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE