Hołowczyc i Kurzeja zdobywają Mistrzostwo Polski

402

W niedzielę 16 października zakończył się ostatni rajd tegorocznego sezonu cross country w Polsce – Columna Medica Baja Drawsko 22 Fianl Edition. Oba odcinki specjalne wygrał Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję, a tym samym cały rajd w klasyfikacji generalnej. Tegoroczny sezon rajdów terenowych był zdominowany przez doskonale znany duet. Panowie wygrali pięć z sześciu rund zaliczanych do Mistrzostw Polski, w tym Baja Poland zaliczany do Pucharu Świata i Europy.

Rozegrany w niedzielę rajd również wyglądał podobnie, jak poprzednie sezonu 2022. Od samego początku Hołowczyc narzucił bardzo wysokie tempo, pomimo tego, że do startu stawał już jako Mistrz Polski – gwarantując sobie go już na poprzednim rajdzie.

Pierwszy oes Hołek wygrał z przewagą blisko 4 minut nad duetem Mikuła/Szczygieł w Can_Am Maveric X3. Na trzecim miejscu również zameldowała się załoga w Can Am Maveric X3  Grzegorz Mikuła / Piotr Szczygieł.

W czasie drugiego przejazdu o długości 150 kilometrów Hołek i Kurzeja jeszcze przyspieszyli i zwiększyli przewagę nad drugą załogą. W klasyfikacji generalnej Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją zanotowali 9 minutową przewagę nad Michałem i Julitą Małuszyńskimi w MINI John Cooper Works Rally a na najniższym stopniu podium zameldował się duet Wasiak/Grydziuszko w Fordzie Rangerze.

 „Bardzo cieszymy się z tytułu Mistrzów Polski, to był bardzo fajny sezon. Oczywiście wygrywanie sprawia mi największą radość. Cały czas mam w sobie tą ogromną radość kiedy wsiadam do rajdowego samochodu. Pokazaliśmy z Łukaszem, że prezentujemy bardzo dobre tempo w bardzo różnych warunkach. Zapisujemy kolejny sukces na naszym koncie. Dziękuję również moim mechanikom, którzy wykonali świetną robotę przygotowując nasze BMW X3. Teraz czas na chwilę przerwy, jednak mogę wszystkich zapewnić – nie mamy zamiaru zwalniać tempa!” – podsumował Krzysztof Hołowczyc