Honda Civic Type-R w specyfikacji WRC? Marzenie!

256
Honda
fot. Robert Meijer

Ostatnio coraz więcej mówi się o rozszerzeniu liczby zespołów fabrycznych oraz producentów w WRC. Na wezwanie ogromnej rzeszy rajdowych kibiców odpowiedział Robert Meijer, który… zaprezentował światu swoją wizję rajdowej Hondy Civic Type-R. Trzeba przyznać, że samochód wygląda wręcz… fenomenalnie!

Oczywiście, marka Honda obecna jest w motorsporcie od wielu dekad. Jej emblematy w nierozerwalny sposób kojarzą się nam z sukcesami Ayrtona Senny, rozmaite konstrukcje japońskiego koncernu (niekiedy pod submarką Acura) rywalizowały właśnie w F1, seriach WEC, WTCC, BTCC, w wyścigach 24h Le Mans, czempionacie IMSA, Super GT czy IndyCar. Niestety, świat jazdy na opis traktowany był nieco po macoszemu. Co prawda konstrukcja Civica Type-R R3 zatriumfowała w cyklach IRC/ERC 2011, 2012 i 2014 w kategorii 2WD, a model Jazz święcił swoje triumfy w Mistrzostwach Australii 2012/2013, to marka nigdy nie zdecydowała się na oficjalne wejście do WRC i stworzenie własnego, rajdowego potwora… Trzymamy kciuki, aby ten stan rzeczy wkrótce się zmienił. Rajdowy Type-R wygląda bosko!

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Oczywiście, marka Honda obecna jest w motorsporcie od wielu dekad. Jej emblematy w nierozerwalny sposób kojarzą się nam z sukcesami Ayrtona Senny, rozmaite konstrukcje japońskiego koncernu (niekiedy pod submarką Acura) rywalizowały właśnie w F1, seriach WEC, WTCC, BTCC, w wyścigach 24h Le Mans, czempionacie IMSA, Super GT czy IndyCar. Trzymamy kciuki, aby Honda zdecydowała się w przyszłości zawitać także na arenie WRC!

Za powyższy render odpowiedzialny jest Robert Meijer, grafik z Holandii, twórca projektów marketingowych, reklamowych oraz… oklejeń samochodów. Meijer przygotował znacznie więcej podobnych ilustracji, nawiązujących między innymi do wyścigowych barw Red Bulla. Wszystkie projekty Roberta Meijera opublikowano na facebookowym fanpage’u Hondablog.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.