niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościHonda się rozkręca, TDT wraca do Torunia

Honda się rozkręca, TDT wraca do Torunia

Po inauguracji tegorocznego sezonu na Torze Poznań seria Track Day Trophy 28 maja wraca na swój domowy obiekt w toruńskim MotoParku. W ramach niedzielnych zawodów odbędzie się też druga runda markowego pucharu Honda Trophy 2023.

Organizacja Motorsport Trophy czwarty sezon TDT zainaugurowała pierwszego kwietnia razem z zaprzyjaźnioną serią Interia Drive Cup na największym polskim obiekcie wyścigowym. Teraz powraca na nieduży, ale lubiany przez kierowców Tor Toruń.

Zmaganiom uczestników tego cyklu będzie towarzyszyła druga tegoroczna odsłona markowego pucharu Honda Trophy. Seria dla hondziarzy ruszyła już w ubiegłym roku w zasadzie jako dodatkowa klasa w zawodach TDT i Time Attack Trophy. Z racji na jej rosnącą popularność i coraz większą ilość uczestników, organizatorzy postanowili pójść o krok dalej i w tym sezonie z HT zrobili już w zasadzie pełnoprawną ligę, w której uczestnicy są podzieleni na trzy klasy.

Pierwsza tegoroczna runda Honda Trophy odbyła się razem z inauguracją nowego sezonu Time Attack Trophy. Te zawody odbyły się trzeciego maja na Torze Toruń. Druga również odbędzie się w toruńskim MotoParku i będzie towarzyszyła właśnie kolejnej rundzie TDT. Te zmagania już w najbliższą niedzielę, 28 maja.

Do udziału w poprzedniej rundzie Honda Trophy zgłosiło się już 25 kierowców. W niedzielę hondziarzy, podobniej jak uczestników TDT, z kilku względów (m.in. innych imprez dla kierowców odbywających się w tym samym dniu na Kujawach i Pomorzu oraz w ościennych regionach) będzie jednak mniej niż z reguły. Na liście startowej Honda Trophy pojawiły się już jednak kolejne nazwiska. Tendencja ta pokazuje, że w drugiej połowie sezonu grono startujących w HT może być już naprawdę szerokie.

W przypadku rundy TDT rywalizacja tradycyjnie odbędzie się w czterech klasach podstawowych (3 pojemnościowe 2WD oraz klasa  AWD), a także w czterech podklasach Street przeznaczonych dla zawodników w autach seryjnych i po niedużych modyfikacjach w ulicznych specyfikacjach.

Rejestracja uczestników dobiega końca, ale chętni rzutem na taśmę jeszcze mogą się zapisać.

Więcej informacji na temat najbliższej rundy TDT oraz HT znaleźć można m.in. na FB MOTORSPORT TROPHY (https://www.facebook.com/MotorsportTrophy/) oraz w WYDARZENIU (https://www.facebook.com/events/1187589931930761/).

(informacja prasowa)

Tekst: Tomasz Niejadlik / Motorsport Trophy

Fot. Julia Truszczyńska / Motorsport Trophy

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Atlas Ward Motorsport – motorsportowe fundamenty

Atlas
Atlas Ward to jedna z czołowych, rodzimych firm z branży budowlanej. Stawiane przez nią obiekty rozsiane są...

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

NAJPOCZYTNIEJSZE