niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościHonda się rozkręca, TDT wraca do Torunia

Honda się rozkręca, TDT wraca do Torunia

Po inauguracji tegorocznego sezonu na Torze Poznań seria Track Day Trophy 28 maja wraca na swój domowy obiekt w toruńskim MotoParku. W ramach niedzielnych zawodów odbędzie się też druga runda markowego pucharu Honda Trophy 2023.

Organizacja Motorsport Trophy czwarty sezon TDT zainaugurowała pierwszego kwietnia razem z zaprzyjaźnioną serią Interia Drive Cup na największym polskim obiekcie wyścigowym. Teraz powraca na nieduży, ale lubiany przez kierowców Tor Toruń.

Zmaganiom uczestników tego cyklu będzie towarzyszyła druga tegoroczna odsłona markowego pucharu Honda Trophy. Seria dla hondziarzy ruszyła już w ubiegłym roku w zasadzie jako dodatkowa klasa w zawodach TDT i Time Attack Trophy. Z racji na jej rosnącą popularność i coraz większą ilość uczestników, organizatorzy postanowili pójść o krok dalej i w tym sezonie z HT zrobili już w zasadzie pełnoprawną ligę, w której uczestnicy są podzieleni na trzy klasy.

Pierwsza tegoroczna runda Honda Trophy odbyła się razem z inauguracją nowego sezonu Time Attack Trophy. Te zawody odbyły się trzeciego maja na Torze Toruń. Druga również odbędzie się w toruńskim MotoParku i będzie towarzyszyła właśnie kolejnej rundzie TDT. Te zmagania już w najbliższą niedzielę, 28 maja.

Do udziału w poprzedniej rundzie Honda Trophy zgłosiło się już 25 kierowców. W niedzielę hondziarzy, podobniej jak uczestników TDT, z kilku względów (m.in. innych imprez dla kierowców odbywających się w tym samym dniu na Kujawach i Pomorzu oraz w ościennych regionach) będzie jednak mniej niż z reguły. Na liście startowej Honda Trophy pojawiły się już jednak kolejne nazwiska. Tendencja ta pokazuje, że w drugiej połowie sezonu grono startujących w HT może być już naprawdę szerokie.

W przypadku rundy TDT rywalizacja tradycyjnie odbędzie się w czterech klasach podstawowych (3 pojemnościowe 2WD oraz klasa  AWD), a także w czterech podklasach Street przeznaczonych dla zawodników w autach seryjnych i po niedużych modyfikacjach w ulicznych specyfikacjach.

Rejestracja uczestników dobiega końca, ale chętni rzutem na taśmę jeszcze mogą się zapisać.

Więcej informacji na temat najbliższej rundy TDT oraz HT znaleźć można m.in. na FB MOTORSPORT TROPHY (https://www.facebook.com/MotorsportTrophy/) oraz w WYDARZENIU (https://www.facebook.com/events/1187589931930761/).

(informacja prasowa)

Tekst: Tomasz Niejadlik / Motorsport Trophy

Fot. Julia Truszczyńska / Motorsport Trophy

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here