sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIEHubert Laskowski wraca za kierownicę rajdówki

Hubert Laskowski wraca za kierownicę rajdówki

Hubert Laskowski powraca za kierownicę Fiesty Rally3! Młodemu zawodnikowi z Dolnego Śląska udało się przełamać finansowy marazm, a zgromadzone fundusze pozwoliły na start w 11. edycji Mahle Rally Nova Gorica – jednej z odsłon FIA ERT. Bezpośrednimi rywalami Polaka będą młode talenty z programu… FIA Rally Star!

fot. Hubert Laskowski – oficjalny profil Facebook

Pierwszy start na asfalcie

Pomimo długiej przerwy i sporych kłopotów z budżetem, Laskowski pozostaje optymistą. Choć kierowca z Dolnego Śląska nie jest pewny swojej przyszłości, stara się kontynuować proces przygotowań do sezonu 2024. Start w Słowenii będzie jednym z istotnych etapów:

Przede wszystkim cieszę się, że wracam za kierownicę rajdówki, brakowało mi sportowej rywalizacji. Na Rally Nova Gorica będziemy jej mieli pod dostatkiem. Impreza w Słowenii stanowi jedną z rund European Rally Trophy, a na miejscu pojawią się również uczestnicy programu FIA Rally Star. Będzie to więc znakomita okazja do porównania swojego tempa.

Przed nami sto pięćdziesiąt kilometrów oesowych wytyczonych po krętych, dość trudnych trasach. Specyfika tej imprezy bardzo przypomina Rajd Chorwacji w WRC. Był to jeden z głównych powodów naszego zgłoszenia, traktujemy ten występ jako element przygotowań do sezonu 2024. Co do moich planów – od zawsze jeździłem po to, aby zwyciężać… Tutaj również dam z siebie wszystko, chociaż najbardziej zależy mi na zebraniu doświadczenia i „nawinięciu” niezwykle cennych kilometrów. Nie będzie tu miejsca na głupie błędy, dlatego pojedziemy szybko i widowiskowo, jednocześnie myśląc o przecięciu ostatniej mety lotnej.

Niestety, ograniczony budżet nie pozwolił nam na przedrajdowe testy, więc do rywalizacji przystępujemy niejako z marszu. Przez blisko rok nie jeździłem na asfalcie, postaram się więc możliwie jak najlepiej wykorzystać oficjalny shakedown i szybko złapać odpowiedni feeling. Sporo trenowałem na symulatorze, cieszę się również, że mogłem pojawić się na Rajdowym Ustroniu – będę się czuł o wiele lepiej na inauguracyjnym, miejskim odcinku.

Z tego miejsca chciałbym też bardzo podziękować Kajetanowi Kajetanowiczowi oraz Pirelli Polska – w Novej Goricy wystartuję na ogumieniu Pirelli, które otrzymaliśmy na początku roku. Bardzo doceniam to wsparcie, postaram się odwdzięczyć mocnym tempem i jazdą, którą docenią miejscowi kibice. Trzymajcie kciuki za załogę #18, widzimy się na mecie!”.

fot. Hubert Laskowski – oficjalny profil Facebook

Laskowski w drodze do WRC!

Korzystając z okazji, zapraszamy Was do zakupu 39. wydania magazynu Rally and Race. Hubert Laskowski stał się bezsprzecznym bohaterem numeru, udzielając nam zapewne… największego wywiadu w swojej karierze. Na ośmiu stronach udało nam się szczegółowo opisać jego dotychczasowe osiągnięcia, i zapytać młodego wrocławianina o jego talent, genezę rajdowej pasji, plany na przyszłość i sposób na spełnienie marzeń o… cyklu WRC! 39. numer magazynu Rally and Race (z darmową wysyłką) znajdziecie w naszym sklepie.

Zachęcamy także do zaobserwowania mediów społecznościowych Huberta Laskowskiego. Młody zawodnik chętnie dzieli się w nich kulisami swoich startów, opowiadając również o przygotowaniach, treningach fizycznych oraz godzeniu młodości z licznymi obowiązkami. Trzymamy kciuki za rozwój tego utalentowanego kierowcy i kluczową pomoc sponsorów!

Komplet informacji o 11. Mahle Rally Nova Gorica znajdziecie na stronie organizatora. Po więcej wiadomości z europejskich odcinków specjalnych zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Trzy pokolenia rajdowe – spotkanie z gwiazdami jazdy na opis

Dosłownie minuty dzielą nas od rozpoczęcia spotkania "Trzy pokolenia rajdowe'' w Żegocinie. Do miejscowego centrum kultury zjadą...

Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich – kalendarz 2024

Dostępny jest kalendarz FIA European Hill Climb Championship czyli Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Jedną z rund...

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

NAJPOCZYTNIEJSZE