Jan Kopecky na testach w Kotlinie Kłodzkiej [wideo]

Jan Kopecky wybudził się z zimowego, motorsportowego snu. Wielokrotny mistrz Czech zawitał do Polski na przedsezonowe testy, rozprostowując kości na odcinku specjalnym „Dębowina”.

Jan Kopecky nie zamierza odwieszać kombinezonu do szafy! 42-latek rozpoczyna kolejną kampanię, potwierdzając start we wszystkich, sześciu odsłonach rodzimego czempionatu. Tym samym zawodnik Agrotec Skoda Rally Team prowadzony przez Jana Hlouseka stanie do walki o swój jedenasty tytuł mistrzowski. Rywalizację poprzedziły testy w Polsce – Jan „rozprostował kości” na trasie oesu „Dębowina”, znanego z Rajdu Dolnośląskiego. Czech podróżował swoją Fabią RS Rally2, na testach obecni byli też Adam Brezik i Ondrej Krajca. Kopecky i Hlousek potwierdzili również stricte treningowy występ w Valasska Rally ValMez.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Jan Kopecky zaczynał swoją karierę jako kierowca wyścigowy, jego ojciec Josef wywalczył nawet tytuł mistrza Europy. W sezonie 2001 zadebiutował na rajdowych oesach, co dzisiaj traktować można za prawdziwy strzał w dziesiątkę. Jan Kopecky wywalczył bowiem aż 10 tytułów mistrzowskich w ojczyźnie (w 2004, 2012, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023). Dołożył do tego złote medale w Mistrzostwach Europy (2013) i WRC2 (2018). Co ciekawe, obywatel Czech zdobył też mistrzowski tytuł… Azji i Pacyfiku (w sezonie 2014).

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.