wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEKajetanowicz i Szczepaniak liderami po OS4 Rajdu Safari!

Kajetanowicz i Szczepaniak liderami po OS4 Rajdu Safari!

Zgodnie z przypuszczeniami Rajd Safari okazuje się bardzo trudny dla załóg i ich samochodów. Kilka zespołów poniosło już spore straty, uszkadzając rajdówki w głębokich koleinach czy zakopując się w piachu. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczęli rywalizację bardzo dobrze, dopisując do swojego konta dwa wygrane odcinki specjalne. Załoga LOTOS Rally Team jedzie równo i rozważnie, by unikać problemów, a pomimo tego wypracowała sobie już prawie minutę przewagi w kategorii WRC 2 nad kolejnym duetem!

Pierwsza pętla piątkowych zmagań składała się z trzech odcinków specjalnych: Loldia (19,17 km), Geothermal (11,68 km) i najdłuższej w rajdzie próby Kedong, mierzącej ponad 31 kilometrów. Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczęli dzień od wygranej, pokonując o blisko 13 sekund duet Prokop/Jůrka. Na kolejnej próbie byli drudzy, 1,8 sekundy za załogą Gill/Morales. Świetnie pojechali ostatni oes, dokładając ponad 20 sekund drugiemu na mecie duetowi Johnston/Kihurani. Do mety odcinka nie dotarli Gill i Morales, zajmujący do tego momentu drugie miejsce w WRC 2.

– Prowadzimy w rajdzie Safari, to fantastyczny wynik i spełnienie marzeń, ale podchodzę do tego z dużą pokorą. Warunki są naprawdę trudne, a te zawody już na pierwszej pętli pokazują swoje brutalne oblicze. Dawno nie padało, przez co jest bardzo sucho, na trasie unosi się dużo kurzu, który wdziera się w każdą szczelinę samochodu. Już na pierwszej pętli potworzyły się głębokie koleiny, w których ukryte są także niebezpieczne dla naszych opon głazy. Kilka załóg miało sporo problemów. Wszystko tutaj zmienia się bardzo szybko, ale my jedziemy swoim tempem, z rozwagą i jak na razie jest bardzo dobrze. Samochód spisuje się bez zarzutu, unikamy kłopotów i oby tak było do samego końca – komentował Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Druga pętla dzisiejszego etapu Rajdu Safari składać będzie się z tych samych odcinków specjalnych. OS Loldia (19,17 km) ruszy o 12:09 czasu polskiego, Geothermal (11,68 km) o 13:27, a Kedong (31,25 km) o 14:20.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Safari 2022, nieoficjalna klasyfikacja WRC 2 po OS 4:

 1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) 46:17,5 s
  2. Johnston/Kihurani (Stany Zjednoczone, Citroën C3 Rally2) +54,9 s
  3. Prokop/Jůrka (Czechy, Ford Fiesta Rally2) +1:16,8 s
  4. Patel/Khan (Kenia, Ford Fiesta Rally2) +2:26,3 s
  5. Gomes/Gomes (Zambia, Ford Fiesta Rally2) +7:23,1 s
  6. Rai/Panesar (Kenia/Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +8:17,4 s
  7. Gill/Morales (Indie/Brazylia, Škoda Fabia Rally2 evo) +10:24,2 s

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE