Kalle Rovanpera przesiada się do… Porsche

20
Rovanpera
fot. Kalle Rovanpera - oficjalny profil Facebook

Kalle Rovanpera rozpoczyna kolejny rozdział w swojej karierze. Urzędujący, rajdowy mistrz świata zdecydował się na debiut w cyklu Porsche Carrera Cup Benelux 2024. Fin przesiądzie się do Porsche 911 GT3 Cup, zapowiadając aż cztery, wyścigowe starty.

Po zdobyciu dwóch mistrzowskich tytułów WRC Kalle Rovanpera zapowiadał, iż potrzebuje odrobiny oddechu i psychicznego resetu. Fin ogłosił więc, że w sezonie 2024 skupi się na częściowym programie Rajdowych Mistrzostw Świata, by w wolnych chwilach smakować innych, motorsportowych dyscyplin. Tajemnicą poliszynela jest to, że „złote dziecko” stajni Gazoo Racing wystartuje w przynajmniej kilku rundach Drift Masters. Dziś dowiedzieliśmy się, iż Rovanpera zadebiutuje też na przyczepnym torze. Fin potwierdził przesiadkę do… Porsche 911 GT3 Cup 992. w ramach monomarkowej serii Porsche Carrera Cup Benelux.

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Start w Porsche Carrera Cup będzie moim debiutem w świecie wyścigów torowych. Ekipa RedAnt Racing poszukuje młodych, niedoświadczonych jeszcze kierowców, którym może pomóc w rozwoju ich kariery. Na podstawie wielu przeprowadzonych rozmów uważam, iż zarówno drużyna jak i sama seria oferują doskonałą szansę na testowanie, ściganie się i rozwój na torze. Dziękuję Unibet, RedAnt i Gazoo Racing za wiarę w moje możliwości!”.

W kalendarzu Porsche Carrera Cup Benelux znalazło się sześć weekendów wyścigowych. Stawka pucharu ścigająca się identycznymi Porsche 911 GT3 Cup (992.) zawita na Spa, Imolę, Red Bull Ring, Zandvoort, Assen oraz Zolder. Kalle Rovanpera potwierdził dziś, iż zamierza pojawić się na przynajmniej czterech rundach. Nie wskazał konkretnych torów.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.