niedziela, 23 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKartingowa retro uczta w Białymstoku

Kartingowa retro uczta w Białymstoku

Po raz pierwszy w historii w Białymstoku odbyło się Grand Prix Retro Kart Białystok. Imprezę zorganizowali pasjonaci retro kartingu ze stolicy Podlasia z okazji 50. rocznicy pierwszego wyścigu kartingowego w Białymstoku. W sobotnim evencie udział wzięło kilkudziesięciu uczestników i kilkuset kibiców sportu kartingowego!

Na torze „Białystok” odbyła się inauguracyjna edycja Grand Prix Retro Kart Białystok, które przyciągnęło setki fanów retro kartingu na białostocki obiekt. Inauguracyjna, bo organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję, która ma się odbyć równo za rok. Frekwencja, zarówno uczestników, jak i kibiców przeszła oczekiwania organizatorów. W imprezie odnotowano 52 zgłoszenia, a prezentację, pokazy i zmagania retro gokartów przyszło obejrzeć kilkuset kibiców.

Ścigano się w trzech kategoriach: WSK, wyścigowej „125” oraz „100”. Pierwsze Grand Prix Retro Karting Białystok wygrali Łukasz Olszewski w WSK (Białystok), Adam Kiełkiewicz w 125 (Warszawa) oraz Emil Ignaciuk w 100 (Białystok). Nagrodę dla najszybszej kobiety odebrały dwie panie Julia Lisowska i Weronika Dunaj, obie z Białegostoku, a najpiękniejszy retro gokart (Polkart z 1970 roku) nagrodzony w konkursie należał do Grzegorza Lisowkiego (Białystok).

Niespodziankami, którymi organizatorzy imprezy zaskoczyli kibiców była premiera wydawnictwa „50 lat białostockiego sportu kartingowego” opisującego w fotografii historię białostockiego kartingu oraz przekazanie mistrzowsko odrestaurowanego gokarta KP-6 Pomorskiemu Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim.

Organizatorem imprezy były Retro Kart Białystok oraz Automobilklub Podlaski, a jednym z licznych partnerów wspierających tor kartingowy Sadkarting Białystok.

Klasyfikacja kategorii WSK
1. Łukasz Olszewski
2. Jakub Niewiarowski
3. Eugeniusz Wiesiełowski
4. Andrzej Skwira
5. Andrzej Rząca
sklasyfikowano 17 kierowców

Klasyfikacja kategorii 100
1. Emil Ignaciuk
2. Artur Radziwon
3. Dariusz Dobrzyński
4. Grzegorz Lisowski
5. Piotr Dobrzyński
sklasyfikowano 5 kierowców

Klasyfikacja kategorii wyścigowej 125
1. Adam Kiełkiewicz
2. Tomasz Mróz
3. Kamil Dunaj
4. Michał Niedopad
5. Cezary Niewiarowski
sklasyfikowano 7 kierowców

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Dramat Ogiera, Loeb królem Monte-Carlo!

Co to był za początek sezonu! Gdy wydawało się, że Sebastien Ogier pewnie pędzi po pierwszy triumf...

DARVIT 9 Walimska Zimówka – wyniki on-line

Walimska Zimówka 2022
DARVIT 9 Walimska Zimówka przebiega w warunkach zimowych! Śledźcie wyniki on-line! Po 3 odcinkach nasza redakcyjna załoga...

SuperOES Tor Kielce – 1 runda – wyniki i on-board

1 SuperOES 2022
SuperOES na Torze Kielce wszedł w sezon 2022 zimowo, z 80 ostatecznie sklasyfikowanymi uczestnikami i jak to...

Polak wygrywa w Abu Zabi

Roman Ziemian był częścią pięcioosobowej załogi, która sięgnęła po zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu w Abu Zabi, za...

Filmowe podsumowanie 2021 roku załogi Rally and Race i… nasze plany, nie tylko rajdowe

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego sezony 2021 w wykonaniu naszego redakcyjnego Subaru z naczelnym za kierownicą. Niestety,...

NAJPOCZYTNIEJSZE