Kartingowcy walczą w Słomczynie w KMP

KMP w Słomczynie
fot. Michał Kondrowski (Rallyart)

Przed nami kolejny weekend Kartingowych Mistrzostw Polski. Druga runda w najbliższy weekend przybliży nam zwycięzców tegorocznego sezonu najważniejszych rozgrywek w kartingu. A może walka będzie tak zacięta, że wszystko rozstrzygnie się w finale? Wracamy do emocji związanych z walką w KMP.

Najbliższy weekend to rywalizacja w kolejnej odsłonie Kartingowych Mistrzostw Polski. Tradycyjnie, niemal setka polskich kartingowców zmierzy się w rywalizacji siedmiu kategorii najbardziej prestiżowego cyklu w naszym kraju. Po kwietniowej inauguracji poznaliśmy siedmiu liderów. Czy po kolejnym weekendzie prowadzący utrzymają swoje pozycje?

W „małych” KMP czyli wśród kierowców ścigających się w Mistrzostwach Młodzików w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży mamy czterech liderów po bydgoskiej inauguracji. Wśród najmłodszych – kategorii Baby Rok – z kompletem 100 punktów prowadzi Borys Piotrowski (Bambini Racing), który wyprzedza Aleksandra Pelikańskiego (Parolin Poland), znakomicie radzącego sobie w tej kategorii w rozgrywkach pucharowych. Obaj kierowcy bez wątpienia w Słomczynie stoczą bój o pozycję lidera.
Z kolei w drugiej najmłodszej kategorii Rotax Micro Max liderem po pierwszej rundzie jest Aleksander Raczkowski (JR Racing), który w klasyfikacji wyprzedza Ksawerego Dudkowskiego (MG Racing) oraz Oliwiera Wróbla (Blue Racing).

Wśród „miniaków” prowadzą Błażej Kostrzewa (TGR, Mini Rok) oraz Słowak Martin Soltys (KRK Racing, Rotax Mini Max), którzy mają niewielką przewagę nad rywalami. Rywalizacja w obu kategoriach jest niezwykle wyrównana. Wśród Rokkersów o prowadzenie walczyć będą bez wątpienia Norbert Plaszewski i Tomasz Cichoracki (lider klasyfikacji pucharowej), a wśród kierowców Rotax Aleksander Rogowski (KRK), Filip Kijanowski (KRK) i Alan Jakóbiak (Bambini).

KMP w Słomczynie

Miejmy nadzieję, że sporo emocji przyniesie nam rywalizacja w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski starszych kategorii. Kluczową jest tu Junior OK, która zgromadziła na starcie inauguracji 20 zawodników. Liderem jest znakomicie radzący sobie również w pucharze Rok Cup Poland Marcel Kasprzycki (Jastrzębski Racing), który o punkt wyprzedza Maksymiliana Rafalika i cztery punkty Adama Sydora (obaj KRZ Motorsport). Zapowiada się ciekawa rywalizacja o prowadzenie.

Mistrzostwa uzupełniają dwie kategorie seniorskie Rok i Rotax. W tej drugiej – Rotax Senior Max – liderem jest Gustaw Wiśniewski (JR Racing), a kolejne pozycje zajmują Karol Kamiński (46Team) i Tomasz Ibsen (KRZ). W Rok Senior GP przewodzi wicemistrz świata Jan Przyrowski (AMO Racing), który wyprzedza Jakuba Rajskiego (AMO) oraz Marcela Kasprzyckiego (Jastrzębski).

Start rywalizacji w Słomczynie w sobotnie przedpołudnie (11.00), kiedy rozpoczną się treningi oficjalnej i walka o pole position. Wyścigi w sobotę od 12.30 i niedzielę od 11.00.
Wstęp na zawody jest wolny.

Rywalizacja w niedzielę jest transmitowana na oficjalnym kanale YouTube Polskiego Związku Motorowego.