czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEKatsuta pojedzie cały sezon 2022 w GR Yaris WRC Rally1

Katsuta pojedzie cały sezon 2022 w GR Yaris WRC Rally1

Japoński kierowca Katsuta Takamoto, pojedzie japońskim hybrydowym autem Toyotą Yaris GR WRC Rally1 w przyszłym sezonie we wszystkich 13 rundach WRC.

Nowa era samochodów hybrydowych to też powstanie nowego zespołu rajdowego Toyota Gazoo Racing World Rally Team Next Generation, który obsługiwany będzie przez Toyota Gazoo. Katsuta zrobił duży postęp od czasu, gdy zaczął prowadzić Toyotę Yaris WRC pod koniec sezonu 2019 i osiągał jak dotąd bardzo dobre wyniki w 2021 roku. Japoński kierowca finiszował w pierwszej szóstce w pierwszych trzech rundach sezonu, następnie zajął czwarte miejsce zarówno w Portugalii, jak i na Sardynii. Kolejny rajd w jego wykonaniu to zdobycie drugiego miejsca, w powracającym legendarnym Safari Rally Kenya.

Takie wyniki nie mogły nie zostać zauważone przez szefów zespołu Toyoty. Postanowili oni dać szansę wystartowania kierowcy w całym cyklu WRC w 2022 roku, nową hybrydową Toyotą Yaris GR WRC Rally1. Jego pilotem będzie Aaron Johnston, który po raz pierwszy wziął udział w Rajdzie Finlandii u boku Katsuty na początku tego miesiąca.

Kalendarz WRC 2022 znajdziecie tutaj.

„Ten sezon był dla mnie bardzo dobry. Na początku robiłem to krok po kroku, a wyniki były coraz lepsze. W końcu znaleźliśmy się na podium w Kenii, co było wyjątkowym uczuciem. Potem było trochę trudniej, ale wiele się uczę z tych trudnych chwil i mam nadzieję, że będzie to przydatne doświadczenie na przyszłość. Nie mogę się doczekać przyszłego roku i nowej generacji samochodu, który będzie bardzo interesujący i pełen wyzwań. Wiele się zmieni i jestem naprawdę podekscytowany, widząc, jak to wszystko wygląda w samochodzie, a także, co możemy osiągnąć. Nie mogę się też doczekać dalszej współpracy z Aaronem; mamy już bardzo dobre relacje i jestem pewien, że możemy je jeszcze wzmocnić, gdy będziemy razem organizować więcej rajdów. Bardzo dziękuję Danowi za jego ogromne wsparcie od 2016 roku. Bez tego nie osiągnąłbym żadnego z dobrych wyników, które wspólnie osiągnęliśmy. Udzielił mi tak wielu rad i mieliśmy wiele zabawnych chwil i nadal będziemy blisko współpracować poza samochodem. Dziękujemy firmie TOYOTA GAZOO Racing za wsparcie. Bardzo się cieszę, że mogę pracować z tym zespołem i będę nadal ciężko pracować, aby osiągnąć dobre wyniki”.mówi Takamoto Katsuta

„Bardzo się cieszę, że Takamoto ponownie będzie miał okazję przejechać cały sezon na najwyższym poziomie WRC. Po przejechaniu większości rajdów już w tym sezonie, ponownie będzie miał więcej doświadczenia, gdy rozpocznie się sezon w Monte Carlo. Jednocześnie w aucie Rally1 jest wiele nowości i będzie musiał się do tego dostosować. Wierzę, że to, co Taka zrobił w tym roku, będzie dla niego całkiem dobrym podejściem również w przyszłym: konsekwentne branie tego na starcie i kończenie rajdów, osiąganie dobrych wyników i budowanie pewności siebie. Potem, kiedy czuje się dobrze i pewnie, zwiększa prędkość i widzi, co naprawdę może zrobić z samochodem. Jestem naprawdę pozytywnie nastawiony i pewny siebie, nie mogę się doczekać przyszłego roku”. – mówi Juho Hänninen (instruktor programu TOYOTA GAZOO Racing WRC Challenge)

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

Mikołaj Marczyk w gronie dziesięciu najlepszych kierowców rajdowych świata

Już wkrótce ukaże się pierwsze notowanie FIA Global Rally Ranking. To międzynarodowy ranking kierowców rajdowych. Według oficjalnych...

Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji...

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował...

DAKAR 2022: Historia jednego filmu

Na Dakarze często dzieją się dziwne, nietypowe rzeczy i taka też miała miejsce pod koniec tegorocznej edycji....

NAJPOCZYTNIEJSZE