Klara Kowalczyk wybrana do Reprezentacji Polski na tegoroczne Igrzyska Motorsportowe FIA

FIA Motorsport Games – motorsportowy odpowiednik Igrzysk Olimpijskich – odbędą się już po raz trzeci, a ich gospodarzem będzie hiszpańskie miasto Walencja. Polski Związek Motorowy ogłosił skład reprezentacji Polski na tegoroczną edycję Igrzysk. Do startu w kategorii Karting Sprint Junior, w której to każdy kraj może mieć tylko jednego zawodnika, polska federacja sportów motorowych wybrała Klarę Kowalczyk.

Pierwsze zawody FIA Motorsport Games odbyły się w 2019 roku w Rzymie we Włoszech i na pobliskim torze Vallelunga, a rozegrane zostały w sześciu kategoriach. Kolejna edycja, opóźniona ze względu na pandemię, została rozegrana w 2022 roku w Marsylii i na znanym torze Paul Ricard. W ciągu czterech dni drugiej edycji Igrzysk o medale w 16 kategoriach walczyło 463 zawodników z 72 krajów.

Tegoroczna edycja odbędzie się w hiszpańskiej Walencji i na sąsiadujących torach w dniach 23-27 października. Polska reprezentacja liczy czternastu zawodników w dziesięciu kategoriach. Łącznie w Igrzyskach zawody rozegrane zostaną w 26 dyscyplinach. Kapitanem polskiej ekipy ponownie będzie Kuba Przygoński.

Ideą FIA Motorsport Games jest zjednoczenie narodów wokół sportów i wyścigów motorowych, łączenie sportu z kulturą i edukacją oraz tworzenie otoczenia wspierające wartości szacunku, jedności i równych szans. Kierowcy z całego świata walczyć będą o możliwość zdobycia brązowych, srebrnych i złotych medali.

Ceremonia otwarcia i zamknięcia Igrzysk odbędzie się w światowej sławy, spektakularnym Miasteczku Sztuki i Nauki w Walencji.

Jestem dumna, że będę reprezentować Polskę na Igrzyskach Motorsportowych, wyjątkowym wydarzeniu łączącym wiele dyscyplin sportów motorowych i zawodników z wielu krajów tak, jak Igrzyska Olimpijskie. Tor w Walencji znam dobrze. Niedawno, osiągnęłam na nim bardzo dobry wynik podczas pierwszej rundy tegorocznych Mistrzostw Europy. Dlatego liczę na jeszcze lepszą jazdę jesienią, podczas Igrzysk – powiedziała Klara Kowalczyk.