sobota, 22 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEKolejne opóźnienie RSMP - Rajd Nadwiślańki szuka nowego terminu

Kolejne opóźnienie RSMP – Rajd Nadwiślańki szuka nowego terminu

Niestety kolejna eliminacje ProfiAuto RSMP została odwołana z pierwotnego terminu, Rajd Nadwiślański dołączył do Rajdu Świdnickiego w poszukiwaniu nowego terminu. Powodem tej decyzji jest epidemia i brak zgody ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji na organizację.

Dzisiaj po południu organizator potwierdził to o czym plotkowano od kilku dni. Niestety obecna forma rozporządzeń i obostrzeń uniemożliwia rozgrywanie sportu samochodowego nawet w profesjonalnym wydaniu. Przepisy są tak ukształtowane, aby legalnie mogły odbywać się tylko mecze piłki nożnej, a w ramach PZM tylko zawody żużlowe.

„W związku z decyzją Komendy Wojewódzkiej Policji Automobilklub Polski, jako organizator Rajdu Nadwiślańskiego, nie miał innego wyjścia. Zmiana terminu rozegrania zawodów została wymuszona przez panującą sytuację epidemiologiczną i brak zgody Komendy Wojewódzkiej Policji. Jest to dla nas całkowicie zrozumiałe. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i będziemy o nich informować na bieżąco”

komentuje dyrektor Rajdu Nadwiślańskiego, Daniel Siemczuk.

Ostateczny termin tegorocznego Rajdu Nadwiślańskiego nie jest jeszcze znany. Organizator wystąpił do GKSS PZM z prośbą o rozegranie zawodów w lipcu. Przeprowadzenie tak skomplikowanych logistycznie zawodów wymaga zgód wielu organów, podejmowanych niezależnie od  organizatora. W okresie trwającego zagrożenia epidemią jest to szczególnie trudne. Decyzja dotycząca konkretnej daty będzie uzależniona od stanowiska GKSS oraz rozwoju sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących w związku z nią obostrzeń.

Tym sposobem jeśli nie będzie kolejnych zmian – sezon 2021 ProfiAuto RSMP powinien wystartować na Litewskich szutrach czyli na Rajdzie Žemaitija 5 i 6 czerwca.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Apartamenty z widokiem na… Silverstone

Infrastruktura toru Silverstone stale się rozwija. Tym razem nie chodzi jednak o remont nawierzchni lub powiększenie alei...

WRC 2022 Rally1 – kompendium wiedzy, dane techniczne

2022 rok będzie rokiem wielkich zmian w Word Rally Championship. Rozpoczynający się w tym tygodniu Rajd Monte-Carlo...

Król Loeb i książę Greensmith obejmują tron

Król powrócił na dwór! Sebastien Loeb był dziś praktycznie bezkonkurencyjny. Dziewięciokrotny mistrz świata szybko odebrał prowadzenie swojemu...

Sebastien Leob wygrywa pierwszą pętlę Rajdu Monte Carlo i dominuje na OS6

Sebastien Loeab Monte Carlo 2022
Sebastien Loeb i Isabelle Galmiche zwycięzcami porannej piątkowej pętli Rajdu Monte Carlo. Drugą pętlę (OS6) również rozpoczynają...

Wypadek Fourmaux’a w Monte Carlo [WIDEO]

Niestety, piątek zaczął się źle dla Adrien Fourmaux i Alexandre Coria.  Załoga M-Sportu wypadła z trasy i...

NAJPOCZYTNIEJSZE