poniedziałek, 18 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEKolejne opóźnienie RSMP - Rajd Nadwiślańki szuka nowego terminu

Kolejne opóźnienie RSMP – Rajd Nadwiślańki szuka nowego terminu

Niestety kolejna eliminacje ProfiAuto RSMP została odwołana z pierwotnego terminu, Rajd Nadwiślański dołączył do Rajdu Świdnickiego w poszukiwaniu nowego terminu. Powodem tej decyzji jest epidemia i brak zgody ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji na organizację.

Dzisiaj po południu organizator potwierdził to o czym plotkowano od kilku dni. Niestety obecna forma rozporządzeń i obostrzeń uniemożliwia rozgrywanie sportu samochodowego nawet w profesjonalnym wydaniu. Przepisy są tak ukształtowane, aby legalnie mogły odbywać się tylko mecze piłki nożnej, a w ramach PZM tylko zawody żużlowe.

„W związku z decyzją Komendy Wojewódzkiej Policji Automobilklub Polski, jako organizator Rajdu Nadwiślańskiego, nie miał innego wyjścia. Zmiana terminu rozegrania zawodów została wymuszona przez panującą sytuację epidemiologiczną i brak zgody Komendy Wojewódzkiej Policji. Jest to dla nas całkowicie zrozumiałe. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i będziemy o nich informować na bieżąco”

komentuje dyrektor Rajdu Nadwiślańskiego, Daniel Siemczuk.

Ostateczny termin tegorocznego Rajdu Nadwiślańskiego nie jest jeszcze znany. Organizator wystąpił do GKSS PZM z prośbą o rozegranie zawodów w lipcu. Przeprowadzenie tak skomplikowanych logistycznie zawodów wymaga zgód wielu organów, podejmowanych niezależnie od  organizatora. W okresie trwającego zagrożenia epidemią jest to szczególnie trudne. Decyzja dotycząca konkretnej daty będzie uzależniona od stanowiska GKSS oraz rozwoju sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących w związku z nią obostrzeń.

Tym sposobem jeśli nie będzie kolejnych zmian – sezon 2021 ProfiAuto RSMP powinien wystartować na Litewskich szutrach czyli na Rajdzie Žemaitija 5 i 6 czerwca.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3. Rally Radków 2021 – Tarmac Masters – video

Nagrania z łączników szutrowych i podstępnych miejsce z 3. Rally Radków 2021 - Tarmac Masters.

7 runda Rallycross Słomczyn i 5 runda Autocross – harmonogram i bilety.

Ostatnie finałowe starcie Rallycross i Autocross już w ten weekend na Autodromie Słomczyn! Przed nami 7, finałowa i...

WRC Rajd Katalonii – asfaltowe prędkości

Zapraszamy na ciekawy materiał pokazujący jak niesamowicie radzą sobie kierowcy i ich maszyny na krętych drogach Katalonii....

To był finał ERX3 2021 z Litwinowiczem z pierwszej linii

Circuito Internacional de Montalegre w Portugalii gościł kierowców Mistrzostw Świata Rallycross i Mistrzostw Europy. Polskie barwy samotnie...

Zwroty akcji na Słowacji – zagraniczna runda Motul HRSMP dla Lutego i Celińskiego

To nie był wyłącznie słodki rajd dla duetu Luty/Celiński. Długa jazda za wolniejszymi rywalami i 20 sekund...

NAJPOCZYTNIEJSZE