Na 55 edycję KJSu Rallye Monte Calvaria zgłosił się komplet uczestników. Lista zgłoszeń zapełniła się na ponad tydzień przed terminem wydarzenia. Na starcie stanie 95 załóg, w tym Goście oraz Legendy czyli klasyczne auta rajdowe. Nie zabraknie też klasycznej polskiej motoryzacji.

Z harmonogramu znamy także rodzaj nawierzchni. Będzie sporo szutru i zabrudzonego asfaltu. Zapachnie klasyką, ale będzie też trochę nowości.

Zobacz także: 55 Monte-Calvaria powraca na ul. Ks. Sajny – harmonogram

Na mieszanej nawierzchni zmierzą się typowo rajdowe maszyny, ale także Toyota GR Yaris, którą zdecydował się wystawić Michał Godusławski. Łatwo nie będzie bo na liście nie zabrakło wyjadaczy czyli między innymi Filip Kamieński w Subaru Impreza, Paweł Budzik czy Paweł Groele, obaj w Lancerach. Na pewno rękawicę podejmie Michał Kraciuk w charakterystycznym Audi A4 Kombi. Warto też śledzić czasy Adama Nowaka, który wystartuje w Subaru Justy 4×4, które ma rewelacyjny stosunek mocy do masy. A być może lider wyłoni się z pozostałej stawki. Mieszane warunki czyli asfalt i szuter oraz fragmenty typowo szutrowe będą preferować kierowców w autach z napędem na cztery koła.

Zobacz listę zgłoszeń 55 Rallye Monte Calvaria 2023

Oprócz potężnych rajdówek na starcie będą także legendy. Zobaczymy więc w akcji polskie klasyki jak Fiat 125p (Rafał Winiarski) oraz Poloneza (Janusz Michowski). W akcji będzie też jeden rodzynek czyli Fiat 126p, w klasie Gość poprowadzi go Mariusz Szczepański, rallycrossowy weteran klasy narodowej.

55 Rallye Monte Calvaria rusza 25 lutego.