Kubica wygrywa sezon mistrzostw świata

Robert Kubica wspólnie z Louisem Delétrazem i Ruim Andradem zajęli pierwsze miejsce w klasie LMP2 sezonu 2023 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC.

Kategoria LMP2, która nie będzie obecna w przyszłorocznym cyklu WEC, przeznaczona jest wyłącznie dla zespołów prywatnych. Z tego powodu nigdy nie przyznawano w niej tytułu mistrzowskiego, a za swoje pierwsze miejsce w sezonie Kubica wraz z kolegami odbiorą Trofeum Długodystansowe FIA dla kierowców LMP2.

Załoga Team WRT #41 wygrała trzy z siedmiu wyścigów i jeszcze trzykrotnie stawała na podium, w tym na drugim miejscu podwójnie punktowanego 24 godziny Le Mans. Choć przed ostatnią rundą wciąż trzy zespoły miały szansę na triumf w końcowej klasyfikacji, WRT zdominowało ostatni wyścig i zwyciężyło z przewagą 59 punktów.

„Wiedzieliśmy, że Team WRT zawsze dobrze sobie radził na tym torze, ale na pewno nie mieliśmy gładkiego początku weekendu, brakowało nam prędkości. Dokonaliśmy kilku zmian po trzecim treningu, które się sprawdziły i pokazały również jakość pracy zespołu, nie tylko na torze. Byliśmy dobrzy w wyścigu, zajęliśmy pierwsze i drugie miejsce, i było to czwarte z kolei zwycięstwo zespołu w Bahrajnie. To dowodzi, jak imponujący był Team WRT w LMP2” – powiedział Kubica.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.